Родинна зустріч 27 червня 2004 року.
Родинна зустріч 27 червня 2004 року.

На письмовому столі лежать два томи книги «Сім поколінь родини», написаної мною. З друкарні я її отримав на свій вісімдесят восьмий день народження. У книзі є зображення генеалогічного дерева мого роду.

Мій прадід Іван Петровський, його засновник, народився два століття тому в Бердичеві. Він був учителем­гувернером. Так сталося, що Іван покохав матір своїх учнів, вона його — теж. Закохані побралися всупереч усім перепонам. У них народилися троє синів і четверо доньок, яких батьки виховали й поставили на ноги.

Серед цих нащадків — і мій дід Клементій 1862 року народження. В нього було восьмеро діток. Моя мама Юзефа та її брати і сестри виростили нове, вже четверте, покоління роду — 29 осіб. А п’яте — це мої діти. Родовід збільшився ще на 48 осіб. Продовжують рід представники шостого покоління — онуки. «Приріст» становить 70 нащадків. Із правнуками нині рід налічує майже 200 осіб.

Досліджували я і нащадки історію нашого роду майже три роки. Не одну сотню запитів зробили в різні організації та установи. Зібрали більше сотні фотознімків. Вдалося нам і зустрітися нарешті всім родом у 2004 році. Про всі «гілочки» нашого прадерева і розповідається в книзі. Для наших нащадків і їхніх дітей вона, сподіваюся, буде сімейною реліквією.

Владислав РОЗВАДОВСЬКИЙ,
правнук Івана Петровського.
м. Житомир.

Погода

Веселим олівцем

Брати наші менші

Брати0611

У черзі за молочком.

Фотоусмішка Валентини ПАРХОМЧУК. с. Фасова Хорошівського району.

Лінки