Фото прес-служби  Коростенської міськради.
Фото прес-служби Коростенської міськради.

Під час першого Фестивалю сірникових рекордів, що проходив у Києві в березні — з нагоди незвичної дати — Міжнародного дня сірника, був продемонстрований найбільший макет пасажирського потяга із сірників. Його автор — умілець із Коростеня Віктор Шуляренко. Він отримав документ, який засвідчує, що його роботу визнала унікальною Книга рекордів України.

Втім відвідувачі цього незвичного фестивалю змогли побачити лише частину сірникової залізниці. Її загальна довжина — 12 метрів, тож везти її повністю до столиці було б надто непросто. Складається вона з локомотива, 11 вагонів, а також колії та світлофорів. При конструюванні в автора були проблеми з колесами: зробити їх із сірників так, щоб вони крутилися, не виходило, тож зупинив свій вибір на твердих породах дерева — виточив з граба та бука.

Здібності до сірникового моделізму Віктор виявив у себе багато років тому: побачив якось у гостях модель церкви із сірників і загорівся бажанням зробити щось своє. Друзі, які працювали в місцевому депо, підтримали ідею робити поїзди з сірників. Не раз ходив до залізничників, консультувався з ними, побував у кабіні машиніста. Не дивно, що і всередині макети виглядають реалістично: там — кондиціонери, бари, купе підвищеного комфорту.

Умілець виготовляє також будинки, церкви, млини. Після Києва його роботи виставили в центральній бібліотеці Коростеня. Виставку назвали «Сірникове диво Віктора Шуляренка».

Фото прес-служби Коростенської міськради.

 

Погода

Веселим олівцем

Кар19102018

— Вам пакет з ручками чи без?— Якщо можна, то з ніжками — щоб поруч ішов…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати01122017

Пухнаста улюблениця.

Фото Діани ОСОВСЬКОЇ. с. Волиця Андрушівського району.

Лінки