Житомирянин, випускник міської загальноосвітньої школи № 21 Владислав Ющенко нині навчається на першому курсі Державного університету фіскальної служби. Він є кандидатом у майстри спорту з військово­спортивних багатоборств, триразовим чемпіон світу, багаторазовим чемпіоном України та області із рукопашного бою, бойового самбо. За можливість безкоштовно навчатися у престижному вузі, високі спортивні досягнення юнак вдячний, насамперед, рідним, класному керівнику Василю Хомчуку та тренерам школи «Юний десантник» Валентину Романчуку і Віктору Ратошнюку.

Одинадцять років тому за порадою своєї знайомої Владислава до спортивної секції школи «Юний десантник» при загальноосвітній школі № 14 привела бабуся. Перші три роки хлопець відвідував тренування із цікавості. Навіть не уявляв, що секція бойових мистецтв — це саме для нього.

— Перші нагороди — срібну та бронзову медалі — здобув на відкритому чемпіонаті Хмельницької області з рукопашного бою, коли вчився у восьмому класі, — розповідає Владислав. — Удома дуже зраділи моїм першим спортивним досягненням. Але згодом вирішив залишити секцію. Причина — великі навантаження у школі.

Юнак добре навчався. Постійно представляв свій навчальний заклад на міських олімпіадах із фізики, біології, географії, математики. Тому дуже переживав, що не завжди встигав виконувати домашні завдання. Доводилося щодня, крім вихідних, підніматися о шостій годині ранку, під час ранкової фізичної зарядки пробігати до 10 кілометрів, а потім іти на заняття у школу.

А Валентин Федорович Романчук переконав юнака не залишати спорт. Через рік після розмови з тренером Владислав здобув бронзову медаль на чемпіонаті світу. А в 2012 році став переможцем чемпіонату світу з військово­спортивних багатоборств. У минулому та позаминулому роках, виступаючи у складі збірної команди України на чемпіонаті світу, здобув золоті медалі.

— На ХІ чемпіонаті світу, що відбувся минулоріч у Харкові, вдалося з пневматичної гвинтівки вибити 29 із 30 очок і перемогти на татамі у рукопашному бою всіх суперників своєї вікової групи та вагової категорії. Загалом у змаганнях взяли участь понад 400 спортсменів із 15 країн.

Навчаючись у вузі, Владислав встигає й на тренування. У майбутньому чемпіон світу мріє працювати за фахом. Та не виключає, що також передаватиме спортивний досвід юним атлетам.

Погода

Веселим олівцем

Кар15012019

— Подайте на харчування…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати0611

У черзі за молочком.

Фотоусмішка Валентини ПАРХОМЧУК. с. Фасова Хорошівського району.

Лінки