Про Лідію Мушинську я почула від працівників обласної юнацької бібліотеки, де вона провела в цьому, переважно жіночому, колективі своєрідний урок чарівності й краси. Було в словах бібліотекарів не лише задоволення від того, що вони почули, чого навчилися, а й захоплення від самої майстрині — людини, котра, як я сама переконалася вже після нашого знайомства, — надзвичайної сили волі, мужності та чарівності.

Вона народилася з інвалідністю, що почасти прирікає людину до життя у візку, обмеження у спілкуванні, соціалізації, врешті — до замкнення в чотирьох стінах. Проте всі ці перепони Лідія подолала, зумівши здобути спочатку середню, а далі — й вищу освіту за фахом психолога.

А наділена від природи чарівністю зовсім юного обличчя і такою ж світлою душею, що тягнеться до краси й прагне поділитися нею з людьми, Лідія знайшла себе, уже десять років працюючи в косметичній компанії «Мері Кей». Вона проводить безкоштовні косметичні консультації з догляду за шкірою, добору макіяжу, ведення бізнесу в індустрії краси.

Зустрівшись із Лідією Мушинською в її робочому кабінеті, який правильніше було б назвати робочою майстернею краси, я ознайомила її з листом читачки нашої жіночої сторінки, 60­річної Валерії Ніжинської. Ось що вона пише: «Людина я вже немолода, як­то мовиться, золота осінь прийшла. Але ж не хочеться одразу ставати старою бабою, принаймні, зовні. Разом із тим, трохи комплексую щодо того, чи личить у такому віці перейматися доглядом за собою, вдаватися до косметичних засобів. Чи не буду я мати вигляд, вибачайте на слові, розмальованої мавпочки?».

Ось що з цього приводу каже професіонал Лідія Мушинська:

— Неважливо, який вік має жінка, доглядати за собою їй життєво необхідно завжди. Я в цьому глибоко переконана!

Обожнюю працювати з жінками старшого віку. Їх часто важко «витягнути» на зустрічі, присвячені догляду за собою, адже в основному вони згадують про себе в останню чергу. На першому місці зазвичай стоять сім’я, робота і ще купа справ. Це все звичайно важливо, але якщо жінка забуває про себе, вона втрачає внутрішню гармонію.

Все починається з елементарної адекватної любові до себе. Коли жінка приділяє собі хоча б 10 хвилин щодня, це вже є великим кроком до тієї самої любові.

Правильний догляд за своєю зовнішністю дає відчуття задоволення від свого відображення у дзеркалі. Ми немовби дякуємо своєму тілу й говоримо йому: «Я тебе люблю не на словах, а на ділі». Такі правильні дії у ставленні до себе призводять до підвищення самооцінки. Жінка стає впевненішою у собі, у неї переважають позитивні думки над негативними. Вона стає щасливішою! А задоволена собою пані точно може зробити щасливими своїх близьких.

Тому неважливо, скільки вам років. Обов’язково доглядайте за собою. Якщо не заради себе, то заради своєї сім’ї. Ті кілька хвилин релаксу вранці: від правильного вмивання, нанесення зволожувального крему тощо — стануть для вас перезавантаженням і натхненням на цілий день.

І чим старша жінка, тим більше має доглядати за своєю зовнішністю. Немає нічого красивішого, аніж пані віком так званої «золотої осені» з грайливим вогником в очах.

Погода

Веселим олівцем

Кар14122018

— І не соромно вам при сторонніх кохатися?!

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати0611

У черзі за молочком.

Фотоусмішка Валентини ПАРХОМЧУК. с. Фасова Хорошівського району.

Лінки