Тридцять років у Житомирській дитячій музичній школі № 4 розкриває своїм учням таємниці гри на віолончелі Маргарита Зінов’єва.

За її словами, грати на віолончелі вона почала з другої спроби. Спочатку була скрипка, однак інструмент не припав їй до душі. Тоді запропонували віолончель. Маленька Маргарита тільки запитала у мами: «Це — не скрипка? Тоді я згодна».

«Дякую першій вчительці Світлані Петровській, яка прищепила мені любов до цього чудового інструмента, навчила розуміти його душу, чути тепле, бархатне звучання, наближене до людського голосу. Далі в моєму житті були й інші викладачі. В музичному училищі імені В.С.Косенка — Аделаїда Шклярова та Володимир Васильєв. Також я їздила на консультації та переймала досвід у Юрія Полявського — викладача Київської консерваторії. На жаль, всі вони вже покійні.

Однак для мене на все життя залишились Людьми та Викладачами з великої літери», — розповідає Маргарита Олександрівна.

Не завжди було багато охочих опанувати гру на віолончелі. Пригадуються часи, коли клас складався з чотирьох­п’яти учнів. Останнім часом ситуація дещо змінюється, віолончель набуває популярності.

Гордістю та радістю Маргарити Олександрівни є ансамбль віолончелістів «Перлинки». Його створили за ініціативою директора школи, згодом це захопило учнів. Діти навіть назву самі придумали. Ім’я Маргарита означає «перлина», тож дітлахи захотіли бути «маленькими перлинками своєї вчительки». Грають у «Перлинках» і маленькі музиканти. Маючи невеликі партії, вони починають відчувати себе артистами. Така практика згуртовує дітей і зацікавлює їх. Доповнюють ансамбль своєю майстерністю акомпаніатор Леся Лебіга та ударник Веніамін Романько.

«Перлинки» виконують твори, які цікаві слухачам і самим музикантам. Грають популярну музику: твори до кінофільмів, мультфільмів, класику. Свідчення копіткої та наполегливої праці — перемоги в конкурсах міжнародного, всеукраїнського та місцевого рівнів. Нещодавно отримали гран­прі на шостому Всеукраїнському фестивалі­конкурсі дитячої творчості «Перлина Полісся­2017». У планах — поїхати за перемогами за кордон. Ансамбль віолончелістів «Перлинки» мріє про звання «зразкового».

Погода

Веселим олівцем

Кар19102018

— Вам пакет з ручками чи без?— Якщо можна, то з ніжками — щоб поруч ішов…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати03112017

Котику-­братику, поділися обідом!

Фото Людмили Лобачової. м. Житомир.

Лінки