Начальник виробничого відділу Олег Бойко.
Начальник виробничого відділу Олег Бойко.

 

Власна переробка — один із важливих факторів економічної стабільності більшості лісогосподарських підприємств області. Маючи свої потужності обробки деревини, держлісгоспи (а значить — і держава) як правило отримують стабільні валютні надходження, збільшують кількість робочих місць, розвивають високотехнологічні напрямки виробництва і мають чіткі перспективи. Це добре зрозуміли в Овруцькому держлісгоспі.

— За два останніх роки ми відчутно наростили обсяги деревообробки, — розповідає начальник виробничого відділу ДП «Овруцьке лісове господарство» Олег Бойко. — Для цього ми закупили нове обладнання, встановили сучасні деревообробні верстати, із них 5 — стрічкопильних. Обсяги переробленої деревини збільшили у декілька разів і на сьогоднішній день переробляємо до 2,5 тисячі кубометрів деревини в місяць. А раніше переробляли всього 500-700 кубометрів. За перше півріччя цього року вже реалізували обробленої продукції на експорт на суму 19 мільйонів гривень та ще заробили на внутрішньому ринку близько 6 мільйонів.

— А скільки ви переробляєте власної лісосировини, заготовленої безпосередньо в угіддях лісгоспу? — уточнюю в Олега Петровича.

— Трохи більше 10% від загального обсягу. Це поки що — невеликий показник, але ми плануємо невдовзі переробляти третину заготовленої у себе деревини.

— А на скільки дорожче продаєте оброблену деревину, ніж «кругляк»?

— Щонайменше у два рази. Все залежить від класу продукції та від «глибини» переробки. До речі, зараз ми здебільшого переробляємо низькосортну деревину, ту, яку пошкодили торік пожежі й частково — шкідники Це, простіше кажучи, сухостійна деревина низьких категорій. При високоякісній обробці значно збільшується її вартість. Нам треба швидко переробити цей сухостій, щоб він не зіпсувався.

— Переробка для вас — перспективна сфера?\

— Так. Але ринок диктує свої правила, ми змушені під них підлаштовуватися, — підсумовує сказане Олег Бойко.

Директор ДП «Овруцьке лісове господарство» Володимир Антонюк зазначає, що рентабельність продукції переробки по лісгоспу за перше півріччя цього року становить 3,9%, а середня реалізаційна ціна кубометра пиломатеріалів сягнула 3000 гривень, що майже втричі більше, ніж вартість круглого лісу. Отож власна деревообробка відчутно доходи множить.

Фотоетюд

Пауза.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки