Селищний голова Володимир Столярчук. Фото надане Хорошівською селищною радою.
Селищний голова Володимир Столярчук. Фото надане Хорошівською селищною радою.

 

Цей період усіх нас навчив новим правилам життя. На нові й невідані раніше виклики довелося оперативно реагувати й місцевим громадам. Про те, як це робилося (і досі робиться), ми вирішили розпитати голову Хорошівської об’єднаної територіальної громади Володимира Столярчука.

— Боротьба з епідемією потребує чималих фінансових витрат на всіх рівнях. Яким став фінансовий вимір цієї боротьби для Хорошівської ОТГ?

— Передовсім зауважу, що в умовах карантину Хорошівська громада продовжує ефективно працювати для своїх мешканців.

На нещодавній сесії селищної ради було виділено один мільйон гривень на заробітну плату педагогічним працівникам, 395 тисяч гривень — на забезпечення карантинних заходів. Зокрема, 130 тисяч — для Хорошівського центру первинної медико-санітарної допомоги, 75 тисяч — Хорошівській центральній районній лікарні, 20 тисяч — для потреб екстреної медичної допомоги. На санітарну обробку вулиць і доріг комунальної власності з бюджету Хорошівської селищної ради виділено 50 тисяч гривень. Ми забезпечили підвезення медичних працівників Хорошівського центру первинної медико-санітарної допомоги на роботу та додому, також частково підвозились працівники Хорошівської центральної районної лікарні.

Окрім обов’язкових карантинних заходів, у нашій громаді в цей період було затверджено й пільги для підприємців. Ті з них, хто не здійснював діяльність під час карантину, звільнялись від орендної плати за приміщення і також не платитимуть єдиний податок (1-2 групи).

Зауважу, що до заходів із запобігання розповсюдженню вірусної інфекції COVID-19 долучились спонсори. На придбання засобів індивідуального захисту та дезінфектантів від них надійшло 13300 гривень. Ці кошти надали ТОВ «Володарськ ІНАГРО», Гранисевич П.П., Козак В.В., Корейба Л.В., ТОВ «Надра-Інвест», ТОВ «Гран - Трейд Плюс-1».

— Чи приділялася особлива увага в період карантину нужденним людям?

— Безумовно. Населення цих категорій у нас завжди — на особливому рахунку. Попри карантинні заходи соціальні працівники Хорошівської селищної ради працювали у посиленому режимі, дбаючи про надання необхідних соціальних послуг їхнім підопічним. А це — 139 громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, 32 сім’ї у складних життєвих обставинах. Ці люди в період карантину отримували всі необхідні соціальні послуги: забезпечення засобами індивідуального захисту, продуктами харчування, медикаментами та іншими товарами, допомога з оплати рахунків, прибирання тощо. Крім цього, виконком Хорошівської селищної ради на лікування жителів протягом 2020 року виділив матеріальної допомоги на суму понад 106 тисяч гривень.

Напередодні Великодніх свят громадяни найуразливіших категорій отримали пасочки та продуктові набори. З нагоди 75-ої річниці Перемоги керівники громади особисто привітали ветеранів війни, які мешкають у Хорошеві й селах — вручили їм грошову допомогу і продуктові набори за сприяння спонсорів.
Назву ще деякі цифри. На території Хорошівської ОТГ проживають 1200 людей з інвалідністю. Поміж них — 68 осіб з порушеннями опорно-рухового апарата, а 28 — візочники. У нас мешкають також 96 дітей з інвалідністю (35 із них мають порушення опорно-рухового апарата, 10 — користуються інвалідними візками). При відділі сім`ї, дітей, молоді, спорту та соціального захисту населення функціонує Служба з перевезення осіб та дітей з інвалідністю. Тож мешканці Хорошева та старостинських округів мають можливість користуватися послугою з перевезення спецавтомобілем — у лікарню, в банківські установи тощо.

Дехто з них за необхідності замовляє таку машину для поїздок у Житомир або Коростень: комусь треба провести сеанс гемодіалізу, комусь — підтвердити групу інвалідності… Фахівці служби готові допомогти всім, хто має проблеми зі здоров`ям, не може самостійно пересуватися.

— Вірус вірусом, але, вочевидь, у весняний період в громаді не бракувало й інших важливих поточних проблем. Як ви з ними впоралися?

— Проблем таки вистачало. У квітні наша громада потерпала від пожеж. Займання сухої трави виникали майже щодня. Тому було прийнято рішення надати 50 тисяч гривень для Хорошівської пожежно-рятувальної частини на придбання пально-мастильних матеріалів для швидкого реагування на гасіння пожеж.

Тривали роботи з поточного ремонту доріг у селищі Хорошеві. Нині на це вже витрачено 250 тисяч гривень. Також проводиться грейдерування доріг, прибираємо стихійні смітники по населених пунктах громади. Благоустрій громади триває і в умовах карантину. Серед інших інфраструктурних зрушень — встановлення автобусної зупинки в селі Сколобові та підключення 20 камер відеоспостереження у Хорошеві.

— Як позначився карантин на роботі адміністративних органів громади і які уроки вже тепер можна винести з цієї ситуації?

— Варто зауважити, що керівництво та спеціалісти Хорошівської селищної ради під час карантину працювали в обмеженому режимі. Однак видача довідок он-лайн не зупинялась, а прийом громадян проводився постійно.

Щодо уроків, то найважливіший з них, вважаю, є таким. Головне завдання місцевого самоврядування — створення належних умов для забезпечення життєво важливих потреб та законних інтересів населення, не зважаючи ні на які карантинні обмеження та негаразди. Вірю, що з цим завданням ми впоралися, успішно долаючи всі труднощі.

 

Погода

Веселим олівцем

Фотоетюд

Фото26062020

Житомир сьогодні. Михайлівська — під новими парасольками.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки