Василь Налапій, керуючий готельно­ресторанним комплексом «Голубе озеро».
Василь Налапій, керуючий готельно­ресторанним комплексом «Голубе озеро».

 

Сучасний готельно-ресторанний комплекс «Голубе озеро» — тепер улюблене місце відпочинку овручан і заїжджих автотуристів. Розмістився він недалеко від Овруча, обабіч колишнього кварцитового кар’єру, який був відпрацьований і наповнений водою ще в 70-их роках минулого сторіччя. Можливо, великий вміст кремнію у місцевих мінералах, а, можливо, вдалий набір природних компонентів місцевого ландшафту зробили це рекреаційне місце унікальним: незвично блакитне озеро, березові галявини, соснові бори, спів лісових птахів і надзвичайно чисте п’янке повітря. До того ж, деякі науковці стверджують, що кремній очищає воду, тому вона така тут прозора і має яскравий блакитний відтінок.

— Сюди й раніше з’їжджалися з усіх довколишніх сіл і райцентру люди на відпочинок, — розповідає керуючий готельно-ресторанним комплексом «Голубе озеро» Василь Налапій. — Це був хоч і популярний , але не організований відпочинок з купанням в озері, шашликами і т. п. Щоправда, після таких активних гулянь у лісі та довкруж озера залишалися купи сміття, різноманітних відходів і пляшок. Вивозили вантажними автомобілями потім.

Отож у деяких серйозних людей виникла ідея створити тут невелику базу відпочинку та впорядкувати дозвілля. Цей процес виявився тривалим, бо треба було отримати чимало дозволів та оформити користування земельною ділянкою під рекреаційні цілі.

Ініціаторами і засновниками рекреаційного центру виступили підприємці Залізко Андрій Іванович і Кравчук Ігор Васильович, які інвестували немалі кошти в його створення.

Спочатку тут все ретельно прибрали, впорядкували територію, затим спорудили декілька будинків котеджного типу, кафе і готельні номери для відпочинку. Приваблювати, як зараз кажуть, клієнтів не довелося, тому що тут і до цього полюбляли відпочивати овручани, а після створення належної інфраструктури їх помітно побільшало. Тепер частими гостями «Голубого озера» є також автотуристи із Одеси, Запоріжжя, Києва і дуже їх багато із сусідньої Білорусії. Тут можна відпочивати сім’ями: є будинки, де сім’я може розміститися окремо і по декілька сімей одночасно. Досить часто проводяться різноманітні родинні заходи: весілля, іменини. «Прижився» і міжнародний зліт байкерів, коли одночасно приїздять близько тисячі людей на мотоциклах із різних країн і три дні підряд проводять різноманітні байкерські заходи, чергуючи їх із активним відпочинком.

Проводимо також різноманітні спортивні змагання. Є тут футбольний і волейбольний майданчики, а для дітей влітку монтуємо батути. Зараз — початок весни, а на літо більшість готельних номерів уже замовлені. Є де «розвернутись» і рибалкам, адже озеро — зариблене, хоча ловити дозволено не більше трьох кілограмів «в одні руки». Водяться в озері короп, щука, товстолоб і окунь у великих кількостях.

Кухня у нас — традиційна, поліська, вареники і деруни є постійно. Все тут зроблено для різноманітного, впорядкованого і безпечного відпочинку на природі, без будь-якої шкоди для довкілля.

Розроблені у нас плани на подальший розвиток. Наприклад, намітили створення зимової гірки, проте через відсутність снігу проект призупинили. Є в нас лижі й ковзани, але зими не було, то вони пролежали без діла. Ну і, звичайно, плануємо зробити сюди кращу, асфальтовану дорогу, бо сполучення із найбільшою автотрасою — грунтово-щебеневе. Якщо ніхто не буде заважати, то зробимо цей чарівний куточок екологічного відпочинку ще кращим, — запевняє Василь Налапій.

Як бачимо, природні ресурси можна використовувати з подвійною користю: спочатку — для виробничих цілей, а потім — для рекреаційних, якщо зважено і раціонально підходити до того, що нас оточує.
.

Погода

Веселим олівцем

Кар31072020

— Господи! Вони тут таку паніку розвели, що аж мені страшно!

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Фотоетюд

Фото31072020

Бердичів у липні.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки