Кабінет директора сільгосппідприємства «Гетьман Самойлович-Агро» Якуба Джанхотова прикрашає великий, намальований просто на стіні, портрет Шевченка. А поруч на столику — рамка з вирізьбленими в’яззю мусульманськими духовними цитатами. Отаке цікаве поєднання — цілком органічне для господаря. Адже він, чеченець за національністю, давно зріднився з Поліським краєм.

«У селі Ходоркові я живу вже 35 років, — каже Якуб Алаудинович. — Після отримання у Харківському інституті механізації диплома з відзнакою приїхав сюди за направленням. Гадав — на три роки, щоби «відробити» навчання. А виявилося — на все життя…».

Створене Якубом Джанхотовим сільгосппідприємство «Гетьман Самойлович-Агро» вже багато років є для Ходоркова справжнім рятівником, бо не лише дає роботу двом десяткам місцевих жителів, а й регулярно втілює в життя цілий ряд соціальних ініціатив.

«Місцеві люди знають, що Якуб Алаудинович завжди допоможе, — щиро каже агроном підприємства Анатолій Тарнавський. — І він дійсно ніколи не відмовляє. По суті, він підняв не лише фермерське господарство, а й усе село. Наше підприємство регулярно допомагає місцевим соціальним закладам: школі, лікарні, інтернату. Не забуваємо підтримувати й односельців-пенсіонерів. Торік полагодили чималу ділянку дороги в селі власними коштами. На весну плануємо зробити ще 300 — 400 метрів доріг».

Соціальна складова у благодійній діяльності підприємства займає величезне місце. А щодо основного профілю, то ним є вирощування кукурудзи та пшениці, а також сої, соняшнику, ячменю, вівса. Окрім землеробського, присутній і тваринницький компонент — на підприємстві тримають 100 дійних корів та 200 овець.
«Молоко здаємо в Андрушівку на завод, — пояснює керівник. — А овець утримуємо переважно для себе та для місцевих жителів. Узагалі, я дуже люблю вирощувати тварин — це благородна й цікава справа».

Минулий рік для «Гетьмана Самойловича-Агро» видався нелегким — втім, як і для більшості невеликих підприємств. Директор пояснює, що причина — не у врожаях, вони якраз видалися добрими. Приміром, кукурудзи зібрали по 110 центнерів з гектара, а пшениці — по 70. Клопотів та проблем додали цінові стрибки (здешевлення сільгосппродукції при подорожчанні пального і добрив), а також протекціоністська політика держави по відношенню лише до великих агрохолдингів.

«Виглядає, що держава грає лише на боці цих п’яти-шести холдингів, — каже Анатолій Тарнавський. — Їм — і дотації, і вигідні кредити. Вони мають свої переробні заводи і бази добрив. А малий та середній аграрний бізнес покинутий напризволяще. Була надія на молоду команду, яка прийшла до влади торік. Але поки що бачимо там суцільний непрофесіоналізм…».

Попри все, Якуб Джанхотов дивиться в майбутнє з оптимізмом. А для місцевих жителів очолюване ним підприємство є, не багато не мало, — запорукою життя Ходоркова. Люди так і кажуть: «Не буде підприємства — не стане й села». Тож Якубу Алаудиновичу, перефразовуючи відоме гасло, «нікуди відступати: позаду — Ходорків». Він це розуміє й разом із командою продовжує працювати, підтримуючи село, що стало для нього рідним.

Погода

Веселим олівцем

Кар24032020

— Чому це кум такий сердитий і так швидко пішов від нас?— А я сказав, що думаю про нього так само, як він про мене.

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Фотоетюд

Фото27032020

Стомився Мурчик писати й читати...

Фото Валентини ПАРХОМЧУК.с. Фасова Хорошівського району.

Лінки