Директор ДП «Пулинський лісгосп АПК» Петро Курильчук.
Директор ДП «Пулинський лісгосп АПК» Петро Курильчук.

 

Сосновий короїд, який за останні три роки знищив мало не третину хвойних насаджень України (в області — також) і тримав у напрузі всю лісову сферу, повністю зник. Чим спричинив неабияку радість для лісівників і навіть викликав деякий шок.

— Ніхто не міг передбачити, що це станеться так швидко, — зізнається директор ДП «Пулинський лісгосп АПК» Петро Курильчук. — З минулорічної весни соснові насадження перестали масово всихати. Весна була надто дощовою і холодною й, мабуть, холодні заливні дощі повсюдно знищили лісового шкідника. І хоча літо й осінь були сухими, все ж короїд в угіддях не відродився. Мовчать поки що і науковці: видно, теж пояснити це незвичайно приємне явище не можуть. Щоправда, не знаю, скільки радіти доведеться, бо короїд може й повернутись. Але коли це станеться, ніхто не знає. Отож ми знову почали висаджувати сосну, створили нові плантації ялини.

— А інші породи дерев як почуваються? — уточнюю у Петра Миколайовича.

— Більше стала всихати береза. Спочатку різко чорніє, а потім — сохне.

— Масово чи епізодично?

— Поки що масових захворювань берези працівники лісгоспу не виявили, але локальні ураження вже помітили.

— Дуб не хворіє?

— Дуб перехворів ще раніше. У дерев, як і в живих істот, схоже, є періоди хвороб та епідемій. Абсолютно ж здорового лісу в природі не існує, отож часто буває, що одні дерева перестають хворіти — інші починають, — пояснює Петро Курильчук.

Сам факт зникнення соснового короїда, без сумніву, — приємна новина. Проте ніхто із фахівців не може пояснити: звідки він узявся? Куди пішов? І коли повернеться? І чи повернеться взагалі?

Погода

Веселим олівцем

Кар31072020

— Господи! Вони тут таку паніку розвели, що аж мені страшно!

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Фотоетюд

Фото31072020

Бердичів у липні.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки