Надія Питомець.
Надія Питомець.

Цієї осені у селі Романівці Попільнянського району сталася неабияка подія — відкриття закладу дошкільної освіти «Струмочок» Квітневої сільської ради. Ще донедавна тут діяла лише одна група короткотривалого перебування дітей. Місцеві жителі пригадують, що у селі садочок працював лише «за часів колгоспу», а за роки незалежності про нього селяни лише мріяли.

Місцева влада добре розуміла гостру потребу в облаштуванні в Романівці дитсадка. І ще кілька років тому зробили проектно-кошторисну документацію.

— Попередньо будівництво повинне було обійтися в близько 20 млн. грн., — розповів голова Квітневої ОТГ Анатолій Олійник. — За роки незалежної України частину колишньої будівлі дитсадка використовували під потреби ФАПу. Після утворення об’єднаних територіальних громад в адмінприміщенні колишньої Романівської сільської ради зробили ремонт і надали його в користування медпрацівникам. Натомість капітально відремонтували не лише звільнене приміщення ФАПу, а й усю будівлю. І нині тут діє дитсадок «Струмочок».

Варто зазначити, що дитсадок відкрили завдяки спільним зусиллям усієї громади, депутатів обласної ради та парламенту, місцевих підприємців. Так, із бюджету Квітневої ОТГ було виділено 1,5 млн. грн. на проведення капітального ремонту та придбання необхідного інвентаря. Депутат обласної ради Євгеній Жабокрицький виділив 100 тис. грн. на придбання дитячих ліжок та інвентаря, а депутат обласної ради кількох скликань Володимир Дідківський подарував садочку телевізор і допоміг спецтехнікою для благоустрою території. Долучився до хорошої справи і народний депутат попереднього скликання Олександр Ревега, за сприяння якого з Фонду соціального та економічного розвитку було виділено 100 тис. грн. на придбання дитячого ігрового майданчика.

Світле, тепле і чисте приміщення дитсадочка з новими меблями і яскравими іграшками… Не дивно, що більшість діток із задоволенням приходять сюди на весь день. Батьки ж спокійно можуть займатися по господарству та ходити на роботу, адже є кому доглядати малечу: в «Струмочку» працюють дві групи, а з 30-ма дітками займаються два вихователі й стільки ж нянь. А очолює невеличкий колектив «Струмочку» молода і, водночас, вже досвідчена Надія Питомець. Протягом п’яти років вона була завідувачем, а заразом і вихователем у тутешній групі короткотривалого перебування дошкільнят. Оскільки за освітою жінка — вчитель музики і музичний керівник, то радо проводить музичні заняття з дітворою. Після закінчення Бердичівського педагогічного коледжу вона повернулася в рідний Попільнянський район, у село Кошляки. Нині ж продовжила навчання у Національному педагогічному університеті ім. М.П.Драгоманова. До речі,

Надія Володимирівна має досвід спілкування з дітками не лише як педагог, а й як мама, адже виховує двох синочків.

Нагадаємо, що свого часу було виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво садочка у Романівці. Невже гроші — на вітер? У справжніх господарів такого не буває. От і в Квітневій сільській раді вирішили підкоригувати проект і таки спорудити нове приміщення для дитсадка, але… в Почуйках.

За словами Анатолія Олійника, у цьому селі — та ж сама проблема, яка ще кілька місяців тому була у Романівці. Нині тут діє одна група перебування дітей різного віку, яку відвідують зо три десятки дошкільнят. Є сподівання, що до 2022 року в Почуйках таки відсвяткують новосілля в дитсадку.

Погода

Веселим олівцем

Кар26052020

— Вони сказали, що камуфляж мене повнить…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Фотоетюд

Фотоетюд29052020

Горобина квітне рясно.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки