За понад 40 років роботи на державному підприємстві «Дослідне господарство «Нова Перемога» Інституту сільського господарства Полісся Національної академії аграрних наук України, що в селі Старій Чорториї Любарського району, Леонід Батюх не пошкодував про те, що присвятив життя землеробству, адже вважає цю справу дуже потрібною для суспільства.

Леонід Васильович знайшов своє покликання. На посаді головного агронома господарства навчився розуміти рослини; знає не лише способи, а й особливості обробітку грунту, терміни та способи сівби; особливості догляду за посівами й посадками; «секрети» ефективної боротьби з бур’янами, хворобами та шкідниками.

Цього року, не зважаючи на складні погоди умови, в господарстві вдалося вчасно провести сівбу ранніх та пізніх ярових. Нині техніка задіяна на боротьби зі шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур.

— Найбільшим, якщо не помиляюся, врожай зернових був у 1988 році, — згадує Леонід Васильович. — Тоді збирали пшеницю по 52 центнери з гектара, ярий ячмінь — по 42 центнери з гектара. Докладаємо зусиль для того, щоб і цього року врожай був високим. Дуже приємно, що в нашому господарстві залишається працювати молодь. Так, Віталію Рибаку, котрий закінчив вуз, відслужив у зоні проведення антитерористичної операції, я нещодавно передав справи головного агронома. Упевнений, що він також, як і ветерани господарства, самовіддано працюватиме на землі.

 

Погода

Веселим олівцем

Фотоетюд

Фото11022020

Юні футболісти з Квітневого (Попільнянський район).

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки