5 червня 1974 року в селі Рудні Іванівській Ємільчинського району, в родині водія автоколони Дідуса Якова Радіоновича та його дружини Валентини Іванівни, народилась четверта дитина — син Олег.

З юних літ батько відкрив Олегу неймовірний світ природи, вчив жити в гармонії з нею, а матуся прищеплювала любов та шанобливе ставлення до людей праці.

Після закінчення Руднє-Іванівської середньої школи в 1991 році Олег вступив до Малинського лісотехнічного технікуму за спеціальностю «Лісозаготівля і транспортування деревини», звідки був призваний до армії. Службу проходив у рядах Національної гвардії, дослужився до звання старшини.

У 1995 році Олег Якович завершив навчання і одразу приступив до роботи в Ємільчинському держлісгоспі. Праця на рідних теренах була мрією його життя і ця мрія збулась. А першою сходинкою в лісовій кар’єрі стала трудова діяльність на посаді підмінного майстра на нижньому складі у селі Жужелі. Згодом Олег Дідус без відриву від виробництва закінчив Львівський державний лісотехнічний університету, отримавши спеціальність «Лісоінженерна справа».

Згодом його призначають виконуючим обов’язки начальника нижнього складу, а потім — начальником. Варто зазначити, що новий керівник складу працював не просто старанно, а з великим завзяттям, з максимальною віддачею. Недарма йому довірили основний підрозділ лісгоспу, де тоді працювали 278 робітників. У цей період у лісовому господарстві значна увага приділялась розвитку переробки та ресурсозберігаючим технологіям, а також культурі виробництва. У Ємільчинському держлісгоспі ці важливі напрямки діяльності завжди були на високому рівні.

І ось у 2000 році постало питання: кому довірити керівництво лісгоспом? Тодішній директор Валентин Севастьянович Ейсмонт, якого переводили керувати Коростишівським держлісгоспом, запропонував на своє місце 26-річного Олега Дідуса. На той час він був наймолодшим директором у системі лісового господарства України, але дуже скоро очолюване ним підприємство стало займати лідируючі позиції в галузі, особливо в такому сегменті, як власна деревообробка.

Нині це — потужне, високотехнологічне підприємство, найбільший роботодавець і платник податків у Ємільчинському районі. Нині у лісгоспі трудяться приблизно півтисячі працівників із досить пристойними заробітною платнею, соціальним пакетом та різноманітними матеріальними стимулами. Жодний громадсько значимий захід у районі не обходиться без спонсорської допомоги цього держлісгоспу, а його керівник є шанованою людиною. Олег Дідус — депутат Ємільчинської селищної ради, відзначений багатьма державними нагородами, має почесні звання «Відмінник лісового господарства України» та «Заслужений лісівник України».

Разом із дружиною виховують трьох синів: Дмитра, Дениса і Назара.

За принциповість, порядність, доброзичливість його поважають колеги і друзі.

— У мене з Олегом Яковичем — дружні й партнерські стосунки, хоча ми певною мірою конкуренти, — каже директор ДП «Ємільчинський лісгосп АПК» Юрій Прокопов. — Він є надійним товаришем, який у скрутну хвилину завжди прийде на допомогу. А в лісовому господарстві таких ситуацій буває чимало. Наведу лише один приклад. Наприкінці минулого року ми розпочали споруджувати власний навантажувальний майданчик на станції Яблунець, але в нашому лісгоспі необхідної техніки бракувало. Звернулися до сусідів за допомогою. Олег Якович розпорядився виділити нам потужні агрегати і ми цей майданчик буквально за два тижні збудували. Тепер економимо десятки тисяч гривень, бо маємо власний логістичний напрямок. Якби таких ділових і порядних керівників було серед нас більше, то й держава наша була б міцнішою, — переконаний Юрій Петрович.

Отож друзі, рідні, колеги, а також весь колектив державного підприємства «Ємільчинське лісове господарство» тепло вітають Олега Яковича Дідуса із завтрашнім Днем народження: «Зичимо, щоб Ви завжди залишалися таким же уважним, життєрадісним, креативним, тактовним та цілеспрямованим. Бажаємо Вам творчих успіхів, сімейного благополуччя, щастя».

Редакція «Житомирщини» приєднується до цих щирих привітань.

Погода

Веселим олівцем

Фотоетюд

Фотоетюд28052019

Читають, бо довіряють!

Фото Володимира СОБОЛЯ

Лінки