Директор Овруцького кооперативного ринку Володимир Бірківський.
Директор Овруцького кооперативного ринку Володимир Бірківський.

Сучасний ринок має бути модернізованим: з асфальтом, електро- і водозабезпеченням. Довгі ряди дерев’яних «халабуд», калюжі води і відсутність побутових умов — це вже з минулого.

Підприємство споживчої кооперації «Овруцький кооперативний ринок» за останні 2 роки змінилося невпізнанно. Відвідувачів тепер тут зустрічають рівно викладені бруківкою тротуари, пофарбовані веселими кольорами металеві павільйони і магазини, майже скрізь висаджені декоративні рослини і квіти.

– Більшість аналогічних кооперативних підприємств уже відійшли від традиційних напрямків діяльності: торгівля, переробка і заготівлі. Тепер наше основне завдання — забезпечити належними умовами для торгівлі підприємців, які торгують на ринку, і покупців, які тут купують товари і послуги, — стверджує директор ПСК «Овруцький кооперативний ринок Овруцької райспоживспілки» Володимир Бірківський. — Зараз на ринку задіяно 1068 торгових місць, а це означає, що тут знайшли роботу близько тисячі працівників. Хоча влітку їх може бути більше, адже взимку чисельність торгуючих помітно зменшується.

Нині ринок розмістився на площі 1,5 гектара. Раніше цього було достатньо. Тепер, коли розпочалася його капітальна модернізація, цієї території вже замало. Підприємці споруджують нові, сучасні, просторі торгові павільйони з освітленням, магазини із тепло- і водозабезпеченням і відповідно займають більші площі. Технологічне оновлення ринкового господарства у нас взагалі не припиняється, якщо, звичайно, є вільні кошти. За останні роки, наприклад, ми збудували «профільні» павільйони: м’ясний, молочний (завершуємо), рибний, а в перспективі хочемо відкрити ще й овочевий павільйон.

І саме завдяки запровадженню нових технологічних напрямків розвитку і функціонування, ринок поступово перетворюється на сучасний торгово-сервісний комплекс.

Значні кошти спрямовуємо на створення сучасної інфраструктури ринку: встановили нові камери відеоспостереження, почали будувати власну котельню, встелили бруківкою всі «дорожні» комунікації. Загалом на розвиток матеріально-технічної бази підприємства за останні роки ми витратили більше 700 тисяч гривень. Але це тільки початок роботи, — зазначає Володимир Бірківський.

Є ще одна цікава особливість Овруцького кооперативного ринку. Сюди на закупівлі часто приїздять мешканці сусідньої Білорусії. Наші сусіди, особливо у вихідні дні, активно закуповують в Овручі продукти харчування, побутову хімію і навіть постільну білизну, бо в них все це набагато дорожче. Приїздять сім’ями і скуповуються «на повну», — стверджують овруцькі кооператори. Бувають дні, що всі покупці на ринку не вміщаються. Отож виникає потреба розширювати ринкове господарство.

– На вихідні ми «практикуємо» роботу ще й тваринного майданчика, який знаходиться окремо від «центрального» ринку, — розповідає Володимир Бірківський, — є в нас і так званий «малий» ринок, поруч із колишньою міською автостанцією. Це наша територія і ми плануємо поступово відновити його роботу.

Слід також зазначити, що Овруцький кооперативний ринок останні 5 років працює стабільно, з переконливим фінансовим результатом. У 2017 році він зайняв ІІ місце на Україні серед ринків споживчої кооперації районного підпорядкування, а в 2016 році — І місце в області.

 

Погода

Веселим олівцем

кар16082019

— Я тобі покажу, як красти, негіднику!— Покажіть, дядечку, покажіть. А то мене вже тричі ловили…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Фотоетюд

Фото30072019

Хоч якась гривня до пенсії...

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки