Миропільський селищний голова Валерій Гиндич.
Миропільський селищний голова Валерій Гиндич.

Медична реформа в Миропільській ОТГ по суті стартувала зі створенням комунально-некомерційного підприємства «Миропільська амбулаторія загальної практики сімейної медицини», де вже працюють троє лікарів і головний лікар. Вони укладають декларації з місцевими жителями й отримують кошти відповідно до кількості укладених угод. Підключилась до процесу реформування й селищна рада.

— Нам вдалося дещо оновити матеріально-технічну базу амбулаторії, оснастити її більш сучасними лікувальним обладнанням і оргтехнікою, — розповідає Миропільський селищний голова Валерій Гиндич. — На всі медпункти ОТГ також закупили комп’ютери.

У лікарів суттєво збільшилась зарплата, її величина тепер залежить від кількості укладених декларацій із місцевими жителями, яких у нас налічується більше 6 тисяч. Окремі наші лікарі уклали угоди навіть із мешканцями сусіднього Полонського району Хмельницької області. Також ми зробили ремонт покрівлі деяких приміщень, придбали лікарям автомобіль. Плануємо у цьому році замінити систему опалення в Миропільській лікарні.

В інших населених пунктах ОТГ створили ФАПи або пункти здоров’я. Скажімо, у селі Пилипо-Кошара ФАП обслуговує все місцеве населення, є тут житло для сім’ї медпрацівника. У будинку, де буде жити сім’я сільського фельдшера, вже зробили ремонт, приміщення утеплили. Цей ФАП буде також надавати медичну допомогу жителям довколишніх сіл: Пилипів, Малої Козари і хутора Олександрівки. У Малій Козарі ми організували пункт здоров’я, туди буде приїздити лікар два рази на тиждень.

У Дертці ми також задіяли фельдшерсько-акушерський пункт, зараз там завершуємо ремонт приміщення. У Колодяжному відкрито ФАП, його ремонт ми завершили ще в минулому році, також встановили сучасну енергоефективну систему опалення і маємо значну економію коштів. До речі, майже всі «інфраструктурні» кошти із часу створення Миропільської ОТГ ми використали на сільську медицину, — запевняє селищний голова.

Структурно реформу первинної ланки медицини в Миропільській ОТГ можна вважати завершеною, але ще потребують більш суттєвого матеріально-технічного забезпечення окремі сільські медичні заклади.

Ми побували, зокрема, в Миропільській лікарні, поцікавилися результатом медичної реформи.

Головний лікар КНП «Миропільська амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Лариса Стужук (праворуч) та старша медсестра Галина Заруцька.
Головний лікар КНП «Миропільська амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Лариса Стужук (праворуч) та старша медсестра Галина Заруцька.

— В медичній сфері у нас за останні два роки сталися суттєві зміни, — стверджує головний лікар комунально-некомерційного підприємства «Миропільська амбулаторія загальної практики сімейної медицини» Лариса Стужук. — Ми вже навіть отримали ліцензію на здійснення діяльності у сфері охорони здоров’я і першими в області уклали угоду з Національною службою здоров’я України. Завдяки цьому отримали належне державне фінансування з 1 липня 2018 року, а медичної субвенції як такої вже практично немає.

Всі лікарі оформили чимало декларацій, бо населення їм довіряє. Наприклад, Олена Мельник, сімейний лікар вищої категорії, вже повністю «вибрала» максимальний ліміт — уклала 1800 угод із потенційними пацієнтами.
Новостворена ОТГ нам допомагає: сплачує за комунальні послуги, проводить ремонти, закуповує обладнання й оргтехніку. Вдалося частково поліпшити матеріально-технічну базу нашої сільської медицини. За гроші громади недавно ми придбали сучасний кардіограф (60 тисяч гривень). Ми покращили також свою лабораторну діагностику і тепер місцеві жителі безкоштовно проходять необхідні обстеження і аналізи. Завдяки спонсорській допомозі отримали новий прилад, який вимірює внутрішньоочний тиск. Зрозуміло, що при якихось важких недугах або ускладненнях ми направляємо хворих у районну або обласну лікарні для отримання високоспеціалізованої медичної допомоги.

У жителів нашої ОТГ є вже можливість записуватися до нас на прийом через Інтернет, адже ми працюємо за системою «Поліклініка без черг», хоча не всі люди в селах вміють користуватися Інтернетом і мають його. Ми працюємо також над тим, щоб вести електронну карту пацієнта і будемо поступово відмовлятися від паперових записів. Лікарів дійсно треба розвантажувати від паперового документообігу, адже це займає багато часу.

Загалом я вважаю, що медична реформа в нашій ОТГ розпочалася вдало, — резюмує Лариса Сергіївна.

Погода

Веселим олівцем

Кар07022020

— У нас — не кухар, а просто маг: він може з учорашніх котлет зробити завтрашні…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Фотоетюд

Лінки