Зараз у Ємільчинському районі стабільні промислові підприємства, як кажуть, можна на пальцях порахувати.

Приємний виняток — ТОВ «Банковський», що було перереєстроване у 2013 році, а по суті ще з 2006 року займається глибокою переробкою деревини. Переважно тут виготовляють дошку для підлоги, вагонку, імітацію бруса, плінтус, а також різноманітні облицювальні матеріали. Щомісяця підприємство переробляє до 2,5 тисячі кубометрів круглого лісу.

— Після запровадження мораторію на експорт лісу-кругляку у нас роботи побільшало, — розповідає директор ТОВ «Банковський» В’ячеслав Банковський. — Скоро будемо вводити в дію нову лінію з виробництва пелет, адже багато споживачів у регіоні замінили газове опалення на твердопаливне і потреба в ньому зростає.

У нас нині до ста чоловік працює і всім треба платити офіційну зарплату. Отож обсяги переробки мають бути достатніми. Лісосировину купуємо не лише у місцевих лісгоспів, але й в Олевського та Білокоровицького. Перероблену продукцію здебільшого експортуємо в країни Євросоюзу, а також в Азербайджан, Сербію і США. Загалом експортні поставки у нас сягають 85%, а найбільше деревини продаємо американським споживачам, до 40%. Ми — одні із найбільших експортерів лісопродукції до США на Україні, — стверджує В’ячеслав Вітольдович.

Зрозуміло, що для цього закуплено сучасне імпортне деревообробне обладнання, встановлено нові італійські сушарні. Більшість технологічних процесів комп’ютеризовано.

Нещодавно товариство закупило нову пилораму німецького виробництва. Скориставшись програмою підтримки підприємництва, суттєво збільшило кількість робочих місць. За минулий рік підприємство сплатило більше 4 мільйонів гривень податків усіх видів, а в нинішньому році ця сума може сягнути й 5 мільйонів.

На сьогодні ТОВ «Банковський» — потужний переробник деревини.

Погода

Веселим олівцем

Фотоетюд

Фотоетюд04062019

Самотня кульбабка.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

 

Лінки