Головний лісничий Михайло Лінкевич (праворуч) і головний інженер Андрій Вишневський обговорюють деталі нового рекреаційного центру.
Головний лісничий Михайло Лінкевич (праворуч) і головний інженер Андрій Вишневський обговорюють деталі нового рекреаційного центру.

У поліській глибинці особливості рекреаційного відпочинку, як правило, визначені укладом тутешнього життя, адже тут майже скрізь — ліс, багато різних водойм, річок і озер, тому особливої потреби в оформленні спеціальних місць відпочинку ніби й немає. Однак працівники ДП «Словечанський лісгосп АПК» так не вважають і рекреаційні куточки створюють практично у всіх обходах і лісництвах.

— Традиційно біля кожної кринички чи лісового джерела ми ставимо огорожу, стіл, лавочки, мангал і т. п., а також упорядкуємо довколишню територію, — пояснює директор ДП «Словечанський лісгосп АПК» Юрій Макарчук. — А таких природних джерел на території лісгоспу вже набереться зо три десятки. Створюємо рекреаційні центри й в інших популярних серед місцевого населення місцях відпочинку. Найбільше їх встановлено у Гладковицькому лісництві. А в селі Перебродах, до прикладу, криницю «обклали» новим зрубом, проклали дорогу та обладнали заїзд. Люди давно облюбували це місце відпочинку і тепер відпочивають тут майже постійно. Мабуть, вже з десяток таких зон відпочинку створено і довкола Словечного. І хоча за кожним із таких центрів доводиться «закріплювати» лісівника з транспортом, все ж ми будемо продовжувати роботу в цьому напрямку, бо вона дає свій позитивний результат, — переконує Юрій Петрович.

Словечанський лісгосп АПК проводить і системну просвітницьку роботу, в лісових масивах розміщено сотні інформаційних знаків і аншлагів із правилами цивілізованого поводження на природі та закликами берегти її, примножувати її багатства, а зі злісними порушниками правил лісівники проводять індивідуальну роботу.

І ці зусилля не є марними, адже загалом у словечанських лісах за останній час поменшало пожеж, зменшився й рівень їх забруднення та засмічення.

 

Погода

Веселим олівцем

Кар11082020

— Яке — «пив», ну, яке — «пив»? Лише одна цукерочка з лікером…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО

Фотоетюд

Фото07082020

«Я теж яблука збирав!»

Фотоусмішка Валентини ПАРХОМЧУК. с. Фасова Хорошівського району.

Лінки