Щоб бути лідером на ринку, треба мати ліквідний товар. Але оброблена продукція завжди дорожча, чим сировина, навіть якщо та високоліквідна. Цю «ринкову азбуку» добре засвоїли лісівники, які намагаються зменшити реалізацію круглого лісу.

Болюча проблема лісових господарств — повсюдне всихання лісів, отож площа санітарних рубок щороку зростає. Клопотів додає і всохла деревина, лише невелику частину її вдається переробити, все інше йде на дрова.
Скажімо, у ДП «Радомишльський лісгосп АПК» в І кварталі 2018 року було заготовлено всього 6180 кубометрів ліквідної деревини, яку можна дорожче продати на ринку. Внутрішнім споживачам лісгосп реалізовує лісопродукцію й у круглому вигляді.

– Потреби ринку деревини, ситуація на ньому постійно міняється, але стабільності можна досягти лише тоді, коли маєш власну переробну базу, — розмірковує директор ДП «Радомишльський лісгосп АПК» Олександр Крейс. — Отож, ми твердо вирішили створити власний деревообробний комплекс. Для початку хочемо закупити невеликий ангар та встановити там пилорамні станки. А поки що, при потребі, ми переробляємо свій «кругляк» на давальницьких умовах у підприємців, які мають відповідні технологічні лінії. Поки не зробимо у себе повноцінну переробну базу, будемо нести додаткові фінансові витрати, — пояснює Олександр Казимирович.

Власна деревообробка відкриває дорогу й для експортних поставок. Зараз навіть дрова треба правильно порізати, щоб вигідно продати зарубіжним споживачам. Експортована технологічна деревина також може збільшити прибутки підприємству. І вже до кінця цього року Радомишльський лісгосп АПК планує відправити перші партії експортної деревини, переробленої на власних станках.

Погода

Веселим олівцем

Кар11092020

Політичне телевізійне шоу.

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО

Фотоетюд

Лінки