Прийнято чомусь вважати, що сучасні українські бізнесмени — це люди, які витискають останні соки із отриманого ними законним чи незаконним шляхом підприємства, не вкладаючи в нього жодної копійки.

Житомирський картонний комбінат — приклад іншої тенденції. Молоді інвестори придбали залишки колись потужного паперового виробництва та врятували його від здачі на металобрухт. Почали вкладати всі свої кошти у відновлення виробництва та модернізацію. Згодом, коли стало зрозуміло, що найперспективніший споживач продукції знаходиться за кордоном, власники ЖКК почали шукати серйозні інвестиції у радикальну модернізацію виробничих потужностей. І насамперед — в енергоефективні та екологічно безпечні технології. Завдання­мінімум було максимально зменшити споживання природного газу. Це потужне паперове виробництво є енерговитратним, отож закуповувати і спалювати таку кількість газу, як раніше, стало невигідно.

— Ми довго вивчали ринок і шукали оптимальний варіант, — розповідає генеральний директор ТОВ «Житомирський картонний комбінат» Олег Карпека. — Врешті­решт, обрали теплове обладнання фірми «Нест» із використанням автоматики «Сіменс». Ця фірма поставила нам сучасний твердопаливний котел, що виробляє пару, необхідну для виробництва картонної продукції. Подібні котли вже встановлені у багатьох європейських виробників картону, тому ми вирішили також запровадити їх у себе на виробництві, — пояснює Олег Карпека.

Вже з перших розрахунків стало зрозумілим, що новий котел виявився значно ефективнішим: він забезпечує вихід 10 тонн пари, а це для твердопаливного обладнання є надзвичайно високим показником. Більше того, висока енергоефективність забезпечує покращення екологічних показників. Робота нового сучасного обладнання забезпечується використанням органічної речовини (тріска — продукт обробки деревини), яка є відновлювальним джерелом енергії.

Зайвим буде говорити, що впровадження нових інноваційних технологій є ще й надзвичайно економічно вигідним. Витрати на тепло зменшились у рази, отож, незважаючи на залученнях серйозних інвестиційних ресурсів, власники комбінату позитивно оцінюють перспективу повернення вкладених у модернізацію виробництва коштів.

Оцінивши очевидні переваги, керівництво картонного комбінату вирішило посилити напрямок модернізації виробництва та використання інновацій. Було вирішено придбати ще один енергоефективний котел, монтажування і випробування якого завершуються на комбінаті в найближчі дні. Після введення його в дію картонний комбінат зможе майже повністю відмовитися від використання газу в більшості виробничих процесів, зменшивши при цьому рівень енергетичних ризиків — як власних, так і державних. Такий державницький підхід дуже високо оцінили представники Міністерства економічного розвитку під час відвідування ЖКК. Зокрема, заступник міністра Михайло Титарчук назвав стратегію власників щодо модернізації виробництва, запровадження екологічно безпечних інновацій — взірцевою. Таким чином, підприємство убезпечило себе від різного роду ризиків, пов’язаних із нестачею газу та його подорожчанням.

 

Погода

Веселим олівцем

Кар04012019

— На жаль, гусака з яблуками немає. Може, підійде кінь у яблуках?

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Фотоетюд

Фотоетюд15012019

Зимові розваги.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

 

Лінки