Прийнято чомусь вважати, що сучасні українські бізнесмени — це люди, які витискають останні соки із отриманого ними законним чи незаконним шляхом підприємства, не вкладаючи в нього жодної копійки.

Житомирський картонний комбінат — приклад іншої тенденції. Молоді інвестори придбали залишки колись потужного паперового виробництва та врятували його від здачі на металобрухт. Почали вкладати всі свої кошти у відновлення виробництва та модернізацію. Згодом, коли стало зрозуміло, що найперспективніший споживач продукції знаходиться за кордоном, власники ЖКК почали шукати серйозні інвестиції у радикальну модернізацію виробничих потужностей. І насамперед — в енергоефективні та екологічно безпечні технології. Завдання­мінімум було максимально зменшити споживання природного газу. Це потужне паперове виробництво є енерговитратним, отож закуповувати і спалювати таку кількість газу, як раніше, стало невигідно.

— Ми довго вивчали ринок і шукали оптимальний варіант, — розповідає генеральний директор ТОВ «Житомирський картонний комбінат» Олег Карпека. — Врешті­решт, обрали теплове обладнання фірми «Нест» із використанням автоматики «Сіменс». Ця фірма поставила нам сучасний твердопаливний котел, що виробляє пару, необхідну для виробництва картонної продукції. Подібні котли вже встановлені у багатьох європейських виробників картону, тому ми вирішили також запровадити їх у себе на виробництві, — пояснює Олег Карпека.

Вже з перших розрахунків стало зрозумілим, що новий котел виявився значно ефективнішим: він забезпечує вихід 10 тонн пари, а це для твердопаливного обладнання є надзвичайно високим показником. Більше того, висока енергоефективність забезпечує покращення екологічних показників. Робота нового сучасного обладнання забезпечується використанням органічної речовини (тріска — продукт обробки деревини), яка є відновлювальним джерелом енергії.

Зайвим буде говорити, що впровадження нових інноваційних технологій є ще й надзвичайно економічно вигідним. Витрати на тепло зменшились у рази, отож, незважаючи на залученнях серйозних інвестиційних ресурсів, власники комбінату позитивно оцінюють перспективу повернення вкладених у модернізацію виробництва коштів.

Оцінивши очевидні переваги, керівництво картонного комбінату вирішило посилити напрямок модернізації виробництва та використання інновацій. Було вирішено придбати ще один енергоефективний котел, монтажування і випробування якого завершуються на комбінаті в найближчі дні. Після введення його в дію картонний комбінат зможе майже повністю відмовитися від використання газу в більшості виробничих процесів, зменшивши при цьому рівень енергетичних ризиків — як власних, так і державних. Такий державницький підхід дуже високо оцінили представники Міністерства економічного розвитку під час відвідування ЖКК. Зокрема, заступник міністра Михайло Титарчук назвав стратегію власників щодо модернізації виробництва, запровадження екологічно безпечних інновацій — взірцевою. Таким чином, підприємство убезпечило себе від різного роду ризиків, пов’язаних із нестачею газу та його подорожчанням.

 

Погода

Веселим олівцем

Кар14052019

Тузик.

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Фотоетюд

Фото14052019

Квіточка.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки