Директор ДП «Коростишівське лісове господарство» Валентин Ейсмонт.
Директор ДП «Коростишівське лісове господарство» Валентин Ейсмонт.

Нині у користуванні ДП «Коростишівське лісове господарство» — близько 25 тисяч гектарів земель лісового фонду. Колектив підприємства постійно опікується належним веденням лісового господарства: охороною, захистом, раціональним використанням, відтворенням лісів, вирощуванням сіянців у закритому грунті тощо. Для цього у всіх підрозділах лісгоспу створено належні умови. Люди ж, які присвятили життя роботі на лісовий ниві, щодня своєю звитяжною працею примножують здобутки колективу.

— Протягом десяти місяців цього року обсяг реалізованої продукції в діючих цінах становить 81265 тис. грн., тобто 107,4% у порівнянні з відповідним періодом минулого року, — говорить директор підприємства Валентин Ейсмонт. — За цей час ми заготовили 123,2 тис. куб. м деревини, з яких 70 тис. куб. м — від рубок головного користування. До зведеного бюджету сплатили 19174,8 тис. грн. Рубки формування та оздоровлення лісів проведені на площі 2317 га. Перевиконали план і з вибіркової санітарної рубки.

За словами Валентина Севастяновича, силами працівників підприємства висаджено лісові культури на площі 459 га, закладено плантацій новорічної ялини 6 га, висаджено 23,2 тис. шт. сіянців майбутньої новорічної ялини. Виконано та перевиконано план і з доповнення лісових культур, посіву в лісових розсадниках і теплицях...

Із настанням вегетаційного періоду проведено догляд за лісовими культурами на площі 1455 га, план із підготовки грунту під лісові культури 2018 року виконано на 100%. У достатній кількості заготовлено шишок сосни звичайної, ялини звичайної, жолудя дуба, насіння дерев інших листяних порід.

— Загалом добре попрацювали в Дубовецькому, Коростишівському, Смолівському, Івницькому, Кропивнянському лісництвах, на лісопереробному комплексі та в автотранспортному цеху, що є структурними підрозділами нашого підприємства, — розповідає Валентин Ейсмонт. — Ми завжди пам’ятаємо, що за високими виробничими показниками стоїть праця людей, котрі, незважаючи на складну ситуацію в країні, докладають зусиль для збереження та примноження лісів, забезпечення гідного життя своїм родинам.

Валентин Ейсмонт, розповів і про те, що нині їх турбує. Оскільки в цьому році було заборонено вивезення лісу­кругляка на експорт, на підприємстві збільшили обсяги переробки деревини. Загалом у масивах ситуація залишається складною: збільшується усихання дерев, зокрема, сосни звичайної. Серед проблем також — зараження лісів шкідниками.

— Якщо дерево втрачає імунітет, його атакують ті ж самі короїди, — пояснює Валентин Севастянович. — Тому нині стоїть завдання поліпшити ситуацію силами фахівців, а не так званих громадських діячів, котрі хочуть допомагати у лісі, але не знають, як це зробити. Буває й таке, що поширюють чутки, начебто ми задля великого прибутку спеціально обприскуємо дерева, робимо їм якісь ін’єкції. І багато людей у це вірять. 

вже 40 років працюю в лісовій галузі. До кожного дерева знаю підхід, адже особисто висадив понад 13 тисяч сіянців і саджанців. Ми стараємося зберегти ліс. Разом із цим, сплачуючи багатомільйонні податки в бюджети, працюємо протягом багатьох років без державної фінансової допомоги.

Для того, щоб побачити результати праці лісівників, потрібні 80 — 110 років і значні кошти. Минулого року на ведення лісового господарства ми витратили 25,3 млн. грн. Розраховуємо на те, що цього року таких коштів буде на майже п’ять мільйонів більше, — продовжує В.Ейсмонт. — От, скажіть, який бізнесмен погодиться спрямовувати щороку 30 мільйонів гривень на ведення лісового господарства, щоб через багато десятиріч, його правнуки або праправнуки, користувалися результатами такої роботи? Ліс повинен залишитися у державній власності. На жаль, немає державної програми підтримки лісового господарства, натомість пропонуються різні реформи, мета яких — віддати «зеленого друга» до рук приватника.

У колективі ДП «Коростишівське лісове господарство» дуже стурбовані тим, що Кабінет Міністрів України без обговорення схвалив «Стратегію реформування лісового господарства», оскільки її реалізація призведе до знищення лісів, завдасть непоправної шкоди навколишньому природному середовищу. Багато у лісівників справедливих зауважень і до Закону України «Про довкілля».

— Нині ще можна практично без обмежень піти в ліс, назбирати грибів, ягід, насолодитися природою, подихати свіжим повітрям, — зауважує Валентин Севастянович. — Не секрет, що багато людей нині живуть саме з лісу. А що буде завтра?

Попри труднощі, невизначеність, коростишівські лісівники турбуються про майбутнє лісів та майбутні покоління, яким, сподіваються, пощастить користуватися результатами їхньої праці.

— Велику увагу приділяємо вихованню дітей, молоді та дорослих, — розповідає Валентин Севастянович. — Нині діти з батьками можуть насолодитися природою у доглянутих лісах, у створених нашими руками рекреаційних зонах. А студентам передаємо свій досвід, прищеплюючи любов до природи під час проходження ними у наших підрозділах стажування. Займаємося також просвітницькою діяльністю. За роки роботи в лісівничій галузі я написав або долучився до написання багатьох книжок. Нещодавно побачив світ «Довідник лісовпорядника», що стане в нагоді широкому колу читачів, адже дає відповіді на багато запитань з ведення лісового господарства.

Минає рік. Для колективу ДП «Коростишівське лісове господарство» він був непростим. Але люди добре роблять свою справу — садять, доглядають, бережуть ліс.

— Це конкретні результати нашої праці, — говорить Валентин Ейсмонт. — Побажання — такі: щоб наступний рік був кращим за минулий, щоб настав мир на нашій землі, щоб наші ліси зеленіли, а люди були задоволені своєю працею. Нехай Бог дарує всім міцне здоров’я та добробут!

Погода

Веселим олівцем

Кар12022019

— Мамо! Якщо нас годує Бог, дітей приносить лелека, а подарунки — Дід Мороз, то навіщо нам тато?

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Фотоетюд

Фотоетюд29012019

З гірки — на санчатах.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки