Слобідський сільський голова М.М.Єщенко.
Слобідський сільський голова М.М.Єщенко.

Слобідського сільського голову Малинського району Миколу Миколайовича Єщенка застав одного разу біля приміщення сільради, де він власноруч косив газон, а працівники сільради підбілювали дерева та бордюри. На посаді сільського голови М.М.Єщенко працює з 2006 року. За фахом — інженер лісового та паркового господарства, закінчив Київський аграрний університет. До обрання працював майстром виробничого навчання Малинського лісотехнічного коледжу. Відколи йому, уродженцю с.Слобідки, земляки порадили взяти участь у виборах, він і несе цю нелегку ношу, вирішуючи й переймаючись численними проблемами жителів громади.

— Подібні «трудові десанти» на території нашої територіальної громади — звичне явище, — пояснив Єщенко. — Приміром, двічі на рік усі гуртом прибираємо придорожні смуги, місцину біля нашої святині — природнього джерела, розташоване в лісі поблизу Слобідки.

Сьогодні Слобідська сільська рада вважається однією з кращих на Малинщині. У робочому кабінеті сільського голови шафа й стіна обвішані численними грамотами, кубками й медалями. А 2009 року М.М.Єщенка було визнано кращим сільським головою області.

До складу громади входять три населені пункти — Слобідка, Гамарня, Щербатівка, де проживають 1176 жителів. На території громади, розташовану всього за 5 кілометрів від райцентру, є два ФАПи, стільки ж загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів, бібліотек, будинок культури та клуб, ДНЗ «Берізка», 6 магазинів, один із кращих середніх навчальних закладів України — Малинський лісотехнічний коледж. Загальна площа — більше 809 гектарів. Бюджет — більше 3 млн. грн.

— Головну увагу разом із депутатським корпусом спрямовуємо на покращення життя громади, — розповідає М.М.Єщенко. — Зокрема, у 2016 — 2017 роках вдалося здійснити ремонт доріг. Капітальне обгородження дитсадка і ФАПу в Слобідці обійшлося у 152 тис. грн. Відремонтували свердловину в дитсадку, приміщення ДНЗ «Берізка». Обгороджено бетонним парканом і кладовище в Слобідці, а дещо раніше за рахунок спонсорських коштів та допомоги ДП «Малинське лісове господарство» було обгороджено кладовище і в Щербатівці. Зовнішнє освітлення в Гамарні коштувало близько 160 тис. грн. Світло вночі й на вулицях Слобідки. А ще у Щербатівці та Слобідці є Інтернет. Виділяються значні кошти жителям громади на матеріальну допомогу, зокрема, 30 тис. грн. — на лікування учаснику АТО В.М.Михайленку зі Слобідки, котрий нині проживає в Малині.

А ще в центрі Слобідки змайстрували автобусну зупинку, дитячий майданчик у садку. Створено громадську організацію «Клуб рибалок с. Слобідки», яка взяла в користування місцевий ставок площею майже 2 га, зарибнила його товстолобиком, коропом і доглядає навколишню територію.

І це — далеко не весь перелік зробленого останнім часом.

Майбутнє громади — вихованці «Берізки».
Майбутнє громади — вихованці «Берізки».

Директор Щербатівської ЗОШ І-ІІ ступенів Г.С.Раковська розповіла:

— Наш колектив, у якому працюють 13 педагогів і навчаються 38 учнів зі Щербатівки та Крушників, постійно відчуває вагому підтримку сільської ради та її голови. Приміром, у 2016 році за кошти з сільської казни було придбано мультимедійне обладнання та два ноутбуки. Не став винятком і нинішній рік, громада також підтримала школу фінансово.

— Певно, увага й підтримка з боку місцевої влади спонукає до вагомих успіхів у навчанні, — продовжила Галина Станіславівна. — Так, восьмикласник нашої школи Дмитро Ягельський зайняв перше місце в районному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії, друге — з біології, а також був другим і в районному етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. У багатьох конкурсах і фестивалях учні школи здобували призові місця. Всі випускники нині — студенти та учні середніх навчальних закладів області.

З гарним настроєм закінчують рік жителі Щербатівки. Чималі зусилля були спрямовані сільською радою та депутатами на те, щоб жителі села мали де зібратися на свята, поспілкуватися, відпочити, прочитати книгу чи газету. Сільський клуб, що поруч зі школою, нині схожий на справжній палац. Нещодавно тут встановили металопластикові вікна, двері, змонтували нову котельню з твердопаливним котлом, відремонтували підлогу, дах, стелю, замовили й «одяг» для сцени. На Новорічно-Різдвяні свята тут буде тепло, затишно й весело.

Добрим словом відгукуються про сільського голову й завідуючі щербатівськими сільським клубом — О.П.Ткаченко, бібліотеки — Л.М.Чайка, ФАПом — Л.В.Бойко. А гурт людей, котрий зібрався біля магазину, на запитання про діяльність їхнього сільського голови відповів: «Нам окрім Миколи Миколайовича нікого не треба: він у нас — справжній господар і порадник».

Є про що розповісти й директору Слобідської ЗОШ І-ІІ ступенів Г.І.Ібрагімовій:

— У школі навчаються 53 учні зі Щербатівки, Слобідки, Гамарні та Крушників, — сказала Галина Іванівна. — 8 років поспіль наш навчальний заклад займає друге місце в рейтинговій таблиці відділу освіти райдержадміністрації з-поміж 10 загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів Малинщини. Учні та вчителі — постійні й активні учасники різноманітних конкурсів, олімпіад, фестивалів. Наприклад, вчитель української мови та літератури Юлія Василівна Костенкова зайняла перше місце в районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року — 2017» у номінації «Українська мова та література». Учні школи посіли перше місце в районному конкурсі патріотичної пісні «Червона калина» й захищали честь Малинщини в Житомирі.

Багато уваги приділяє сільська рада й цій школі: два роки тому за ініціативи сільського голови було утеплено й пофарбовано фасад, замінено більше 30 вікон, вхідні двері, зроблено внутрішній санвузол, відремонтовано дах їдальні тощо. А за сприяння народного депутата України П.В.Дзюблика встановлено новий твердопаливний котел.

Щороку на святі останнього дзвінка сільський голова вручає кращим учням Слобідської та Щербатівської ЗОШ І-ІІ ступенів грошові премії за успіхи в навчанні та активну участь у громадському житті.

Позитивно оцінює роботу голови й завідуюча Слобідським ФАПом із 40-річним досвідом О.В.Лось:

— Якби не Микола Миколайович, «медицини» у селі взагалі не було б..., — сказала Олена Василівна. — Зроблено капітальний ремонт приміщення ФАПу, проведено газ. На обслуговуванні в нас перебувають 560 жителів Слобідки, з яких дітей до 14 років — 101. Усе, що потрібно для нормального функціонування сільського закладу охорони здоров’я, у насє. М.М.Єщенка поважають люди.

— Життя б’є ключем, — говорить Микола Миколайович. — Розуміємо, що за 11 місяців нинішнього року в нас народилися 6 немовлят, тричі під урочисті звуки маршу Мендельсона молодята ставали на рушничок щастя й любові...

Завідуюча Слобідським ФАПом О.В.Лось обстежує чергову пацієнтку (секретаря сільської ради Т.І.Андрійчук).
Завідуюча Слобідським ФАПом О.В.Лось обстежує чергову пацієнтку (секретаря сільської ради Т.І.Андрійчук).

Ще одну тему не міг обминути лідер громади:

— На жаль, на Сході України триває збройне протистояння. Жителі нашої громади не стоять осторонь, допомагають збирати продукти харчування на передову. Відповідно до рішення сесії сільради виділили під забудову п’ять земельних ділянок загальною площею 0,65 га учасникам АТО А.В.Костюченку, М.Н.Двораківському, О.М.Руденку, П.М.Кравцю та В.І.Засобі.

— Як ставитесь до адміністративної реформи, зокрема, до об’єднання громад? — цікавлюся.

— Ми живемо й розвиваємось відповідно до своїх нагальних потреб. На це маємо можливості й ресурси. Якщо реформа та створення ОТГ, а варіантів і пропозицій названо вже декілька, буде спрямована на користь жителям нашої громади, то я, звісно, буду «за» її втілення. А поки реальних перспектив і доцільності в цьому не бачу.

— Що запланували зробити в 2018 році?

— Ми без діла сидіти не звикли. Першочергово хочемо закінчити реконструкцію будинку культури в Слобідці, облаштувати спортивний майданчик на території Слобідської школи, здійснити інвентаризацію трьох дачних масивів, виготовивши детальні плани цих територій. Плануємо зробити й зовнішнє освітлення у Щербатівці та багато іншого.

— Від кого відчуваєте підтримку й допомогу насамперед?

— Якби не розуміння й взаємодопомога моїх рідних — дружини Марії Михайлівни, котра працює начальником відділу соціальної роботи Малинського районного ЦСССДМ, синів Андрія та Ігоря, то, можливо, й не вдалося б здійснити те добре, що зроблено для земляків, — зізнався М.М.Єщенко. — Ці рідні люди завжди поруч, це — надійний тил.
Ще слова подяки адресую колективу сільської ради, депутатам. Не обминають проблем нашої громади керівники органів влади й самоврядування району, підставляючи при потребі своє плече. Усіляко допомагають нам і депутат Верховної Ради Павло Дзюблик, депутат Житомирської обласної ради Сергій Диняк та Олег Дзюбенко, приватні підприємці, котрі працюють на території громади, особливо депутат сільради Василь Захарчук.

Пролунав телефонний дзвінок.

— Перепрошую, але мушу їхати: випало чимало снігу, треба організувати розчищення, щоб люди змогли нормально дістатись до соціальних закладів, магазинів тощо, — припинив розповідь очільник громади...
Енергійності, завзятості, щедрості, мудрості й толерантності Миколи Єщенка можна повчитися багатьом колегам не лише на Малинщині, а й в області. Своїм основним девізом у житті він вважає слова: «Жити по совісті й допомагати людям». Дотримуючись цього, він чинить так, що йому не соромно дивитися в очі землякам.

Погода

Веселим олівцем

Кар12022019

— Мамо! Якщо нас годує Бог, дітей приносить лелека, а подарунки — Дід Мороз, то навіщо нам тато?

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Фотоетюд

Фотоетюд29012019

З гірки — на санчатах.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки