Основні кооперативні ринки області — затісні й переповнені: це стосується, зокрема, ринків Коростеня, Малина, Бердичева і Овруча, практично без вихідних працює Житній ринок у Житомирі. А ось у Новограді-Волинському ситуація протилежна: місцевий кооперативний ринок «Урожай» розмістився на 5-­гектарній площі майже на околиці міста. Тут доволі простору для підприємців, але приїздять вони сюди торгувати переважно у вихідні дні. До того ж, у Новограді-­Волинському зараз діють ще 6 офіційних ринків. Усе це відчутно послаблює позиції новоград-­волинських кооператорів. У будні міський кооперативний ринок працює у півсили, і лише у суботу і неділю заповнюється вся його територія як торгуючими підприємцями, так і місцевими та приїжджими покупцями.

Нині третина ринкової площі зайнята торговельними приміщеннями, магазинами і павільйонами, вся інша площа чекає на своїх інвесторів.

— Ми пропонуємо підприємцям вигідні умови співпраці, — пояснює директор Новоград­-Волинського кооперативного ринку «Урожай» Валентин Григоренко. — Але вони також «залежать» від грошей споживачів. А в людей за останні роки доходи відчутно впали, вони тепер купують лише найнеобхідніше. Наприклад, у м’ясному і молочному павільйонах щодня — великий вибір продукції, ціни — нижчі, ніж у Житомирі, а майже ніхто нічого не купує. У суботу і неділю покупці заходять за товаром, а в будні їх зовсім мало, — бідкається директор
кооперативного ринку.

Самі ж кооператори нові напрямки бізнесу освоюють з певною пересторогою: не факт, що великі капіталовкладення окупляться хоча б через 10 років. А ризиків щороку більшає, тому працювати доводиться не лише продумано, але й ощадливо. Торік, скажімо, товарообіг Новоград-­Волинського кооперативного ринку «Урожай» становив 3 мільйони 115 тисяч гривень, а цьогоріч, за попередніми розрахунками, він сягне 3 мільйонів 300 тисяч гривень. Ріст, як бачимо, не великий. Для того, щоб утриматися «на плаву», коштів вистачає, а щоб розвивати нові проекти — недостатньо. Тому кооператори змушені оптимізувати окремі види діяльності та шукати більш рентабельні напрямки розвитку.