16 листопада відзначатиметься День працівників радіо, телебачення та зв’язку. Друзі й колеги не забудуть привітати з професійним святом і спеціального кореспондента Центральної телевізійної та радіомовної студії Міністерства оборони України Олександра Райковського, котрого добре знають і мешканці нашої області.

Свого часу Олександр, котрий є уродженцем селища Мар’янівки Баранівського району, навчався історії правознавства в Житомирському державному університеті імені Івана Франка. У вільний від навчання час на громадських засадах працював на студентському радіо. Після закінчення університету, захопившись журналістикою, «зрадив» раніше обраній спеціальності та погодився на пропозицію керівництва обласної державної телерадіокомпанії спробувати свої сили в тележурналістиці.

— Ще на останньому курсі, навчаючись за індивідуальним планом, приступив до роботи в інформаційному відділі, — розповідає Олександр. — А до цього «підпрацьовував» у рекламному агентстві, діджеєм у нічному клубі. Був дуже радий офіційному працевлаштуванню та роботі, яка мені дуже подобалася.

Впорався він і з обов’язками ведучого програми телевізійних новин. Але через чотири роки зрозумів, що його в роботі більше приваблює не «комфорт», а подієвість, спілкування з людьми, зокрема, військовослужбовцями, рятувальниками, правоохоронцями, лісівниками…

— З дитинства мріяв бути військовим, — ділиться Олександр Райковський. — Але через певні обставини втілити цю мрію в життя раніше не вдавалося. За понад дев’ять років роботи на обласному телебаченні підготував багато передач і сюжетів для стрічки новин про ратну працю захисників України, представників інших «мужніх» професій. Був навіть удостоєний звання «Кращий молодий журналіст року».

Коли розпочалася антитерористична операція, не полишав надії допомагати захисникам хоча б на інформаційному полі. Після операції та одужання був призваний в армію солдатом. Згодом отримав військове звання «сержант». На ЦТРС МО України, ознайомившись із творчим доробком військовослужбовця, запропонували працювати у них.

Нині молодший лейтенант Олександр Райковський є представником Центральної телерадіостудії МО України у Житомирі, готує телевізійні сюжети про життя десантників, артилеристів, танкістів, представників інших військових спеціальностей. Він багато разів працював у складі мобільної групи та самостійно у зоні проведення антитерористичної операції.

— Лише в армії усвідомив, що військовий журналіст є універсальним солдатом, — посміхаючись, ділиться Олександр. — Навчився працювати не лише в якості журналіста, а й телеоператора, звукорежисера, «працівника ТЖК». Для мене — велика честь розповідати в ефірі про наших бійців.