Команда переможців — черняхівська «Валькірія» зі своєю настав­ницею Л.Г.Онищук.
Команда переможців — черняхівська «Валькірія» зі своєю настав­ницею Л.Г.Онищук.

Новий навчальний рік належить розпочинати з надією на майбутні успіхи у навчанні, праці, у творчих пошуках. А п’ятеро старшокласників Черняхівської гімназії розпочинають його уже з перемоги. Бо якраз напередодні літніх канікул команда цієї гімназії у складі Олени Юрченко, Вікторії Погорельчук, Катерини Супруненко, Аліни Лук’янової та Максима Зелінського здобула друге місце у ХІХ Всеукраїнському турнірі юних істориків, що відбувся в Запоріжжі.

Начальник відділу освіти Черняхівської райдержадміністрації Григорій Сташенко із гордістю розповідає:

— Школярі нашого району вже перемагали в престижних змаганнях всеукраїнського рівня: юних раціоналізаторів, юних географів, юних хіміків. Цього ж разу вже команда істориків Черняхівщини визнана однією з кращих у державі, що особливо нас радує, адже саме цей турнір є наймасовішим і найбільш важливим світоглядно та інформаційно.

А капітан команди, одинадцятикласниця Олена Юрченко, розповідаючи про те, як відбувалося змагання, в якому взяли участь 29 команд майже з усієї України, серед яких дев’ять — лише з Харкова, розкрила секрет успіху:

— Звичайно, — каже Олена, — перемога далася нелегко. У фіналі зійшлися команди Харкова, Рівного, Миколаєва, Донецької області й наша черняхівська «Валькірія», яка виконувала роль опонента в «турнірних боях». І треба було впевнено володіти матеріалом, без жодних шпаргалок і підказок виголосити свою доповідь із обговорюваного питання, правильно вести дискусію в міжкомандній полеміці, толерантно реагувати на висловлювання опонента і логічно викладати свою думку. Нам удалося дотриматися усіх цих вимог змагання і саме за це журі дало нам таку високу оцінку. Хоча суперники в нас були дуже сильні, особливо — команда з Миколаєва.

— А що ти, капітан команди, відчувала, коли дізналася про перемогу? — запитую в Олени.

— О, це був справді тріумф, величезна радість від того, що ця перемога стала гідним результатом важкої праці, в якій нам завжди допомагала наша наставниця — вчителька історії Леся Григорівна Онищук. Ми всі усвідомлюємо, що наш успіх у цьому всеукраїнському турнірі — це і її перемога.

Гімназистка Олена Юрченко, про яку свого часу як про найкращого юного історика України розповідала «Житомирщина», — людина дуже цілеспрямована. Спочивати на лаврах вона не збирається. При тому, що в Олени нинішній навчальний рік — випускний, і попереду в неї серйозний екзамен — зовнішнє незалежне оцінювання, дівчина вже почала готуватися до березневої Всеукраїнської олімпіади, перший, шкільний, етап якої відбудеться в жовтні. На те, щоб і цього разу її розум, знання й працьовитість були належно оцінені, дівчину надихає й нагорода, якої вона, як капітан команди, особисто була удостоєна на тому ж ХІХ Всеукраїнському турнірі юних істориків. Олена була відзначена премією героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника.

Коментуючи черговий успіх юних розумників Черняхівщини, заві­дуючий відділу освіти райдержадміністрації Григорій Сташенко зазначає, що вони продемонстрували високий інтелект і глибокі знання з проблем, у яких «ламають списи» не одне покоління істориків. Гімназистам виявилося під силу підтвердити високу якість навчання, виховання і творчого пошуку.

Додати коментар

Захисний код
Оновити