Наприкінці минулого року в новоствореній Миропільській об’єднаній територіальній громаді Романівського району селищним головою був обраний Валерій Гиндич. Тоді за Валерія Петровича, котрий вже на той час мав досвід роботи на відповідній посаді в органах місцевого самоврядування, свої голоси віддали 71% виборців. Селищна рада поставила за мету реалізувати багато проектів, спрямованих на соціально-економічний розвиток ОТГ.

Серед першочергових завдань — ремонт доріг комунального значення та їх поступове асфальтування; проведення робіт із реконструкції існуючих водопровідних мереж та будівництво нових; будівництво дитячих спортивно-тренажерних майданчиків та облаштування зон відпочинку; реконструкція електроосвітлювальних мереж; допомога закладам освіти, охорони здоров’я, культури та багато інших.

У селищній раді розуміють, що коштів із місцевого бюджету на все не вистачить. Тому, особливо на стадії становлення, громада розраховує на підтримку держави.

— Маємо державну субвенцію, — розповідає Валерій Гиндич. — А місцевий бюджет поповнюємо за рахунок платників податків, серед яких є декілька потужних сільгосппідприємств, кар’єр, Бердичівський держлісгосп, каменеобробне та деревообробні підприємства. Прийшли й інвестори. Так, одна відома фірма з пошиття взуття відкриває у нас свою філію. Селищна рада знайшла відповідне приміщення для встановлення устаткування. Таким чином будуть працевлаштовані 60 жінок. Це добра справа, адже після закриття минулого року паперової фабрики багато людей залишилися без роботи.

— У Мирополі є два загальноосвітні навчальні заклади, — розповідає Валерій Гиндич. — В опорній школі (гімназії) навчаються 405 учнів, а в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2 — 170 дітей. Понад десять мільйонів гривень з Державного фонду регіонального розвитку за два роки буде витрачено на осучаснення приміщень опорної школи. Частково (31%) фінансування робіт проводитиметься за рахунок місцевого бюджету. Нині тривають роботи з перекриття всіх дахів на корпусах навчального закладу, триває заміна на сучасні всіх дверей і вікон. Наступного року розпочнеться утеплення. Ремонт загальноосвітньої школи № 2 робитимуть виключно за кошти місцевого бюджету.

Турбуючись про здоров’я громади, в селищній раді покладають великі надії на забезпечення медичних установ не лише високопрофесійними спеціалістами, а й сучасним устаткуванням, транспортом тощо. Так, для потреб амбулаторії загальної практики сімейної медицини було придбано автомобіль. Але він потребує ремонту. Амбулаторія ж, крім мешканців своєї громади, обслуговує ще декілька населених пунктів Романівського району. Враховуючи кількість населення, стане в нагоді ще одна машина «швидкої допомоги». Посприяти у вирішенні цього питання зголосився й народний депутат України Віктор Развадовський, котрий зробив відповідний депутатський запит Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману.

— У нас є три фельдшерські та один фельдшерсько-акушерський пункти, — розповідає Валерій Гиндич. — Цього року на ремонт приміщень ФАПів спрямовано понад 1,5 мільйонів гривень. За ці гроші буде придбано будівельні матеріали та проведено розрахунки з підрядниками, котрі займатимуться утепленням цих будівель у Тертці та Пилипо-Кошарі. У Колодяжному утеплення будівлі було проведено раніше, нещодавно закінчилися роботи з монтажу мережі опалення. Відтепер два твердопаливні котли обігріватимуть не лише ФАП, а й дошкільний навчальний заклад «Веселка», що розташований поруч.

У громаді створили також територіальний центр з надання соціальних послуг, в якому працюють 12 людей. Не зважаючи на те, що його річний бюджет становить близько 400 тисяч гривень, місцева влада утримує колектив відділення денного перебування та соціальних працівників, котрі допомагають одиноким і непрацездатним громадянам у селах.

— У нас є автобуси, що підвозить учнів до гімназії та дитячого садочка, — зазначає Валерій Петрович. — Але люди справедливо нарікають на поганий стан доріг, відсутність автобусних зупинок. — За кошти бюджету селищної ради, а це близько двох мільйонів гривень, фінансової підтримки обласної ради (шість мільйонів гривень) було виконано значний обсяг робіт із капітального та поточного ремонту доріг у Мирополі та до Колодяжного. Цього року також встановили чотири автобусні зупинки. Плануємо побудувати три кілометри дороги від Мирополя до Дертки.

Розповідаючи про роботу з благоустрою території, селищний голова зазначив, що два роки тому в Мирополі було лише 10 баків для збирання сміття. Нині по селищу їх вже понад півсотні. Є й транспорт для його вивезення.

— У громаді є підрозділ із благоустрою, що займається також і прибиранням аварійних дерев, — говорить Валерій Гиндич. — Цікаво, що цього року лише на зрізаних деревах, що використовуватимуться у якості дров для опалення навчальних закладів або лікарні, ми зекономимо близько 100 тисяч гривень. Треба навчальні заклади переводити на альтернативні види опалення, бо газ нині дорогий. Дорожчає й електроенергія.

Поліпшилося освітлення вулиць. Зокрема, у Мирополі на трьох вулицях вже виконано ремонтно-відновлювальні роботи. До Нового року ще на двох вулицях з’являться довгоочікувані ліхтарі.

— Треба ще один трактор для вивезення сміття, ще одну машину швидкої допомоги, ще один автобус для підвезення дітей, — розповідає селищний голова. — Багато проблем виникає через відсутність каналізаційної мережі в обхід колишньої паперової фабрики, на яку з грудня минулого року припинилося постачання електроенергії, до очисних споруд, На її будівництво треба спрямувати близько 140 тисяч гривень.

Минулого року виділили 30 тисяч гривень для того, щоб облаштувати сміттєзвалище, обвалували. Залишилося сміття згорнути. Проблема полягає у тому, що для прибирання снігу в нас є техніка, а от для згортання сміття не лише в нас, а й у радіусі 20 кілометрів не знайдете жодного гусеничного бульдозера. Безумовно, ці та інші проблеми вирішуватимемо.

На переконання Валерія Петровича конкретні результати роботи сприяють об’єднанню громади, частина якої ще не так давно «не хотіла йти в ОТГ». Користь від об’єднання, насамперед, — у можливості громади розпоряджатися власними надходженнями та оперативно реагувати на ту або іншу подію, спрямовувати кошти на добрі справи.

— Минулого року 300 тисяч гривень використали на благоустрій кладовищ у Мирополі та Малій Козарі, — перераховує зроблене Валерій Гиндич. — У Колодяжному, річний бюджет якого був лише 236 тисяч гривень, поліпшили стан водомережі — замінили два кілометри труб, відремонтували водонапірну вежу, спрямувавши на це близько 400 тисяч гривень. А ще в селі, в якому проживають 500 людей, за гроші ПроООН і наше фінансове сприяння повністю утеплили ФАП і дитячий садочок. Загалом було витрачено понад 800 тисяч гривень. Додайте до цього ще заміну 14 вікон у школі, ремонт дороги…

У Малій Козарі цього року облаштували кладовище, підсипали дороги. З’явився у селі й автобус, що возить учнів до школи. Клуб відремонтували. В адміністративному приміщенні, де знаходяться староста та фельдшерський пункт, встановили опалення, замінили вікна, двері, витративши 60 тисяч гривень.

У Пилипах є плани відремонтувати медпункт, замінивши дах, виконавши утеплення не лише стін, а й фундаменту.

І так — по кожному селу. Адже намагаються чітко реалізовувати план соціально-економічного розвитку громади.