У Будапешті (Угорщина) відбувся чемпіонат світу з пара-армреслінгу. Честь представляти Україну в складі національної збірної отримали одинадцятеро вихованців старшого тренера збірної області Геннадія Данюка.

За словами Геннадія Дмитровича, змагання були насиченими та цікавими. Настрій не зіпсувало навіть те, що декілька спортсменів не змогли вчасно отримати біометричні паспорти, заплативши відповідну суму грошей за прискорене оформлення документів.

— Одна група спортсменів вирушила на чемпіонат літаком, інша — потягом, — розповів Геннадій Данюк. — Проживали ми в центрі Будапешта.

У перший день чемпіонату спортсмени змагалися на ліву руку. Перше місце в категорії до 60 кг (вади зору) виборола Олеся Бессальнова з Новограда-Волинського. Друге місце в категорії до 100 кг (вади зору) посів Олександр Хіміч, а третє місце у категорії до 70 кг (вади зору) — Ігор Гуменюк. У категорії до 70 кг (вади слуху) посів звязельчанин Сергій Сердюков.

— Також важливі для команди залікові очки завоювали Тетяна Ранчук, Іванна Загоруйко, Олена Котюк, Дмитро Луцишин, Марина Васьківська (срібна призерка чемпіонату Європи у Польщі), Олександр Пінчук, Світлана Дроздюк, — зазначив Геннадій Дмитрович.

Під час змагань на праву руку, другу золоту медаль чемпіонату світу виборола Олеся Бессальнова. У попередніх поєдинках Леся програла, та у фіналі два рази перемогла росіянку й стала чемпіонкою. Друге місце у напруженій боротьбі в категорії до 65 кг (УОРА) при власній вазі 50 кг у більш важких суперниць виборола Світлана Дроздюк із села Майстрової Волі Новоград-Волинського району. Вона поборола й співвітчизницю з Харкова Юлію Гадаєву, якій Світлана свого часу поступилася на чемпіонаті України. У фіналі більш важка суперниця з Польщі не дала себе побороти.

Порадувала своїми результатами Тетяна Ранчук, посівши третє місце в категорії до 65 кг (УОРА) у боротьбі сидячи. Також на праву руку третє місце вибороли: в категорії до 100 кг (вади зору) Олександр Хіміч, у категорії до 70 кг (вади зору) — Ігор Гуменюк. Залікові очки і на праву руку дали за четверті місця Іванна Загоруйко та Сергій Сердюков, Марина Васьківська, Дмитро Луцишин, Олександр Пінчук.
Усі спортсмени є вихованцями обласної школи інвалідів та членами клубу «Фенікс». Підготували їх до чемпіонату світу заслужений тренер України Геннадій Данюк, Ігор Селіхов, Володимир Сарницький, Віктор Захарчук, Олександр Пінчук.

Дві золоті, дві срібні та п’ять бронзових медалей є вагомим внеском у загальний результат збірної України, яка посіла друге місце серед жінок та третє — серед чоловіків.

— Допомога та підтримка керівника «Інваспорту» Юрія Панасюка, директора обласної школи інвалідів Тетяни Паторжанської, керівництва Новоград-Волинської райдержадміністрації, депутата обласної ради Степана Нусбаума, голови фонду «Рідне Полісся» Віктора Стасюка, директора будівельної корпорації Сергія Канюки, а також постійних друзів клубу «Фенікс»: власника фірми «Залізяка» Віталія Бойчука та директора магазинів «Добриня» Руслана Повальчука, компанії «Сніжне Сяйво» дозволила досягти таких високих результатів, — вважає Геннадій Данюк. — Ми ж і надалі працюватимемо, залучатимемо до занять спортом людей з інвалідністю. Нині на базі Новоград-Волинського економіко-гуманітарного коледжу постійно проводимо тренування з армспорту, пауерліфтингу, легкої атлетики, футболу, стрільби з лука для осіб з інвалідністю.

Додатково проводимо набір із різних видів спорту дітей з 8 років та старше. Додатково проводимо набір осіб, котрі отримали каліцтво під час участі в антитерористичній операції. Тренування проводитимуться у тренажерному залі будинку офіцерів.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода

Веселим олівцем

Брати наші менші

Брати2010

«Щось на вушко розкажу...».

Фото надіслала Надія ШЕВКО (м. Житомир).

Гороскоп

Лінки