Фото з сайту Житомирської міської ради.
Фото з сайту Житомирської міської ради.

Нещодавно в обласному центрі відкрилася школа історичного фехтування і повноконтактних боїв «Фрібург Бер», повідомили в міській раді. Про її роботу розповів керівник організації, чемпіон України в номінаціях «Щит-меч» та «Меч-меч» Василь Назаров.

Середньовічний бій — це поєднання фехтування різною зброєю (мечами, шаблями, сокирами, алебардами) і повноконтактних боїв. Кожен боєць може використовувати свої унікальні спорядження і зброю, застосовувати різні техніки і тактики бою. Цей вид спорту ділиться на різні номінації.

Тренування проходять п’ять разів на тиждень, із них два заняття — зі стрільби з лука, а три — з фехтування і повноконтактних боїв. У металевих обладунках тренуються тільки юнаки і дорослі. Діти займаються у м’яких тренувальних аналогах із відповідним «захистом» на голові, кистях рук, ніг тощо. До речі, школа має свою майстерню з виготовлення інвентарю для фехтування. Три роки — період, за який спортсмен проходить програму школи і може досягти вищого професійного рівня, запевняють організатори.

До речі, середньовічний історичний бій стає все популярнішим в Україні. З 2016 року його внесено до реєстру визнаних видів спорту. Житомирських лицарів добре знають на подібних змаганнях — про їхні перемоги «Житомирщина» вже писала. Вдало виступили житомиряни й на Чемпіонаті України з історичного фехтування «Кубок виклику», що проходив нещодавно у Харкові. Звідти спортсмени з «Фрібург Бер» привезли три «золота» у номінаціях «Щит-меч» і «Меч-меч».

 

Погода

Веселим олівцем

Кар31072020

— Господи! Вони тут таку паніку розвели, що аж мені страшно!

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати2010

«Щось на вушко розкажу...».

Фото надіслала Надія ШЕВКО (м. Житомир).

Лінки