У Києві відбулася ІV звітно-виборча конференція та семінар-нарада асоціації ветеранів спорту України. Своїми враженнями про роботу конференції поділився перший заступник голови громадської організації ветеранів спорту Житомирщини Олександр Кухарський:

— У роботі конференції взяли участь представники обласних громадських організацій ветеранів спорту, Міністерства культури, молоді та спорту України, НОК України та його відділень; видатні ветерани українського спорту — чемпіони та призери Олімпійських ігор, світу, Європи; ціла плеяда заслужених майстрів спорту, заслужених тренерів та працівників фізичної культури і спорту України; організатори ветеранського спортивного руху та представники засобів масової інформації.

Президентом асоціації ветеранів спорту України знову обрано Віктора Ткаченка, а його першим заступником — чемпіона Олімпійських ігор 1968 року в Мехіко Володимира Іванова із Коростеня.

Програма семінару-наради була насиченою. Президент АВСУ Віктор Ткаченко та ветерани у своїх виступах розповіли не лише про досягнення, а й про проблеми у ветеранському спорті. Так, нині в Україні існують 23 федерації з олімпійських та 17 — із не олімпійських видів спорту, що опікуються спортом ветеранів. Найбільш масово розвиваються баскетбол, волейбол, легка атлетика, плавання, веслування. Це допомогло ветеранам успішно виступити на ІV Європейських іграх майстрів, які проходили у Турині (Італія) з 27 липня по 4 серпня 2019 року. На цих іграх наші ветерани здобули 113 золотих, 101 срібну та 62 бронзові (всього 276) медалей.

Не пасуть задніх і ветерани спорту Житомирщини. Заслуговують на повагу здобутки нашого земляка, 86-річного Костянтина Щеглова. Чемпіон і рекордсмен світу, Європи, України, переможець багатьох міжнародних змагань із плавання, Костянтин Миколайович став взірцем спортивного довголіття.

Багато перемог — і на рахунку наших баскетболістів. У 2018 році збірні команди України повернулися із «золотими» нагородами з чемпіонату Європи, що проходив у м. Пулі (Хорватія). За чоловічу збірну (вікова група 65+) виступали гравці Житомирського баскетбольного клубу «Тонус» Сергій Стебновський, Григорій Засік, Олександр Свиридов, Віктор Ігнатьєв, та Михайло Овсянников. У фіналі наша команда впевнено перемогла збірну Чехії із рахунком 52:40. У складі жіночої збірної України (вікова група 45+) брала участь житомирянка Тетяна Курило. Баскетболістки України у фіналі здобули перемогу над командою Латвії.

Учасники семінару-наради наголосили на тому, що без розвитку місцевого ветеранського спорту досягти таких успіхів було б неможливо. Тому місцеві органи самоврядування, фізкультурні організації повинні сприяти ветеранському рухові як одній із важливих ланок пропаганди здорового способу життя.

На семінарі-нараді переможці VІІІ літніх Всеукраїнських ігор ветеранів спорту пам’яті М.М.Баки отримали нагороди. Приємно відзначити, що ветерани Житомирщини посіли перше загальнокомандне місце у третій групі та були нагороджені кубком і дипломом. Чемпіонами ігор стали баскетболісти, велосипедисти, гирьовики, збірна команда з таеквон-до ІТФ; «срібними» призерами — команди з армспорту, плавання; «бронзові» нагороди здобули легкоатлети та дзюдоїсти.

Подякою АВСУ відзначені голова громадської організації ветеранів спорту Житомирщини Григорій Грибан та дослідник історії спорту Житомирщини Олександр Кухарський.

Ми порушили питання щодо допомоги ветеранам. Так, у 2019 році 17 ветеранів отримували стипендії Кабінету Міністрів України. Заслуговує на увагу ініціатива викладачів та студентів Київського університету фізкультури про організацію та надання волонтерської допомоги ветеранам. У 14 областях на належному рівні працюють соціальні комісії, які опікуються ветеранами спорту. Хотілося, щоб такі ініціативи були запроваджені й на Житомирщині. Адже при Житомирському державному університеті імені І.Франка функціонує факультет фізичного виховання, де можна створити групу волонтерів і допомагати ветеранам.

 

Погода

Веселим олівцем

Брати наші менші

Брати0611

У черзі за молочком.

Фотоусмішка Валентини ПАРХОМЧУК. с. Фасова Хорошівського району.

Лінки