Цього літа у Японії відбудеться Олімпіада — 2020. До найголовніших спортивних ігор особливо ретельно готуються як спортсмени та їхні тренери, так і влада кожної країни. Адже результативний виступ на Олімпіаді — це престиж держави.

Однак наприкінці 2019 року український уряд, мабуть, вирішив піти іншим шляхом — підштовхнути спортсменів до нових вершин за принципом «хороший художник — голодний художник». Принаймні, наприкінці грудня поширилася інформація, що припинено виділення коштів для фінансування діяльності національних спортивних федерацій з олімпійських видів спорту.

У зв’язку з цим президенти кількох національних спортивних федерацій з олімпійських видів спорту ухвалили колективне відкрите звернення до Президента України та Голови Верховної Ради.
«Саме зараз підготовка до Олімпійських ігор — 2020 увійшла у завершальну стадію, — йдеться у зверненні. — У всіх видах спорту — в розпалі боротьба за олімпійські ліцензії, а також за путівки на інші головні міжнародні змагання — чемпіонати світу та Європи. І від того, чи буде виділене заплановане державне фінансування, залежить якість підготовки і, відповідно, результат виступу українських спортсменів, у тому числі — на ХХХІІ літніх Олімпійських іграх у Токіо. За даної ситуації все це перебуває під загрозою зриву».

Як з’ясувалося, вже зараз у федерацій виникла заборгованість за послуги, надані протягом 2019 року. Через це спортсменам доводиться скасовувати тренувальні збори, аби уникнути зростання боргів. Припинення фінансування саме в цей період руйнує зусилля, які були витрачені на підготовку спортсменів до Олімпійських ігор протягом попередніх трьох із половиною років. Багаторічна праця тренерів, спортсменів, спортивних менеджерів може бути зруйнована у той час, коли до досягнення поставлених цілей залишається зробити останні кроки.

«Ми не просимо у держави милостині, не вимагаємо додаткових благ для наших видів спорту, — зазначають лідери спортивних федерацій. — Ми звертаємося до вас із єдиною метою — виконати у повному обсязі зобов’язання з фінансування згідно з договорами, які були укладені між федераціями та профільним міністерством, яке уособлює в собі державу. Сподіваємося, що медалі, які здобувають українські спортсмени на міжнародній арені, і той позитивний імідж, який вони створюють нашій державі своїми перемогами, все ще потрібні Україні».

На своїй сторінці у Facebook міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський запевнив, що «фінансування підготовки спортсменів до Олімпіади та розвиток українського спорту є одним із пріоритетів міністерства.

Та одна справа — заявляти про пріоритети, інша — їх дотримуватися на ділі. Тим більше, що цей міністр коштами в таких обсягах навряд чи розпоряджається.

 

Брати наші менші

Брати 06102017

«Осідлав» тата.

Фото Оксани ЖОВАНИК. м. Житомир.

Лінки