Фото з родинного архіву.
Фото з родинного архіву.

 

Олені Слінчак немає ще й восьми років, а вона вже — чемпіон області з шахів серед дівчат молодшого віку. І запрошена влітку в Одесу на чемпіонат України — захищати честь шахістів Житомирщини.

У шаховий гурток у дитячо-юнацькій спортивній школі № 1 Оленка почала ходити, коли їй не було ще й шести років.

— Спершу мене водили на фітнес, бо він робить кращою фігуру. Але я вибрала шахи, адже шахи розвивають розум, — розповідає юна чемпіонка.

Старанність дівчинки, її вміння аналітично мислити, відразу помітив тренер Олександр Петрович Власенко. Часом він пропонував їй зіграти зі старшими дівчатками, з хлопчиками. Якщо Оленка перемагала — сприймав це як закономірність.

Якось перед обласною олімпіадою серед дівчаток тренер сказав:

— Іди, спробуй зіграти зі старшими.

Оленка спробувала — і виграла друге місце. Далі пішло: перше місце — в міському змаганні на кубок святого Миколая, перше — в міському шаховому чемпіонаті серед дівчаток до 8-ми років. І — перше в обласному чемпіонаті серед дівчат, що проходив наприкінці квітня.

Інтерес до цієї гри Оленка перейняла від батька Ігоря Васильовича, полковника української армії, та від обох дідусів — маминого й татового батьків. У цьому їх дуже підтримує мама Наталя Василівна — викладач Житомирського медінституту. Підтримують Оленку й сестрички — восьмикласниця Поліна та п’ятирічна Катруся: вони вболівають за неї на чемпіонатах, вдома — розставляють на дошці фігури для гри, не відволікають, коли розв’язує шахові задачі з підручника.

Підтримує Оленку і вчителька Станіслава Леонідівна Клименчук — класний керівник 2-Г класу Житомирської школи № 5. Вона любить усіх своїх вихованців, перемогу кожного учня робить успіхом для всіх.

І рідні, й друзі, і тренер, і вчителька сподіваються, що у майбутньому на Олену Слінчак чекають нові перемоги.

Людмила НАТИКАЧ,
заслужений журналіст України.
Фото з родинного архіву.

 

Погода

Веселим олівцем

Кар26052020

— Вони сказали, що камуфляж мене повнить…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати27102017

Мій надійний захисник.

Фото Ендрю ЛІ (Індіана, США).

 

Лінки