Навчальний рік у дітей і молоді Житомирщини вже традиційно розпочинається Олімпійським тижнем, що завершується всеукраїнським Днем фізкультури і спорту. Цього року тиждень здоров’я, сили і краси проводитиметься з 3 до 9 вересня, День фізкультури і спорту припадає на 8 вересня.

Яким був для дитячої і юнацької спортивної громади Житомирщини рік минулий, який «заділ» він зробив для 2018 — 2019 навчального року, — про це наша розмова з начальником відділу Комітету з фізичного виховання і спорту Міносвіти і науки України Володимиром Зорніком.

— Володимире Романовичу, проведення масових спортивних заходів, як і будь-яких інших, вимагає коштів. І якщо свята з, так би мовити, комерційно-рекламною складовою можуть себе окупити, то дитячий і юнацький спорт потребує лише витрат. Яка ситуація у нас?

— На жаль, бюджетне фінансування спортивних заходів у минулому навчальному році було недостатнім. Значною мірою нам доводилося покладатися на власні ресурси і спонсорів. Але, знаєте, результати, яких досягаємо, доводять, що спорт — це справа мужніх.

— Проте мова ж — не лише про спорт, а й про масову фізичну культуру...

— Це все вирішується в комплексі. Торішні Олімпійський тиждень і Олімпійський урок пройшли як велике обласне спортивно-мистецьке свято. Відкриття його було в Житомирі, а фінальна частина — в Коростишеві, де колектив місцевого педагогічного коледжу ім. І.Я.Франка продемонстрував високу спортивну майстерність і чудову мистецьку програму показових виступів. А вже 20 вересня за участю вищих навчальних закладів ми відзначали Міжнародний день студентського спорту, родзинкою якого був всеукраїнський флешмоб — 22 віджимання від підлоги.

— Олімпійські тиждень і день — це своєрідний початок спортивного року для дітей і молоді. Як ця олімпійська естафета продовжилася надалі?

— Вона знайшла своє втілення у Спортивних іграх школярів Житомирщини, що проводилися протягом 2017 — 2018 навчального року в три етапи: у загальноосвітніх закладах; у містах і районах і — фінальний обласний. При цьому головний наголос робився на змагання двох перших етапів, адже саме вони забезпечують масовість занять фізкультурою і спортом.

— І яким виявився кількісний результат?

— Усього в Спортивних іграх узяли участь близько 50 тисяч дітей і молоді. За програмою ігор змагання проводилися з 16 видів спорту, у фіналі яких продемонстрували свою майстерність майже 7,5 тисячі учнів із п’яти міст, 21 району та 27 об’єднаних територіальних громад.

У загальнокомандному заліку переможцями, срібними і бронзовими призерами стали: серед міст — команди Коростеня, Новограда-Волинського та Бердичева відповідно; у першій групі районів — відповідно Черняхівський, Ємільчинський та Новоград-Волинський; у другій групі районів — колективи Романівського, Лугинського та Бердичівського районів; у групі ОТГ — Коростишівська, Баранівська та Брусилівська.

— Як проявила себе учнівська молодь системи профтехосвіти?

— Серед команд професійно-технічних закладів проводилися змагання «Козацька наснага», з легкоатлетичного кросу та з настільного тенісу й легкої атлетики. У них взяли участь близько 200 спортсменів з усіх 23-ох закладів профтехосвіти. Тут найспритнішими виявилися команди профтехучилищ Новограда-Волинського і Житомира. Очевидно, що в професійно-технічних закладах потрібно більше приділяти уваги заняттям спортом і вихованню спортсменів-переможців.

— Таких, яких мають вищі навчальні заклади?

— Так, і цьому є зрозуміле пояснення. За належної співпраці з управлінням національно-патріотичного виховання, молоді та спорту облдержадміністрації, при ефективній підтримці обласного відділення Національного Олімпійського Комітету та обласних федерацій з видів спорту зусилля в організації спортивно-масової роботи серед цієї категорії молоді були спрямовані переважно на підготовку та забезпечення участі команд області — здебільшого це команди студентів — у всеукраїнських і міжнародних змаганнях.

— І вони виявилися результативними?

— Судіть самі: у вересні минулого року два студенти Житомирського держуніверситету ім. І.Франка стали переможцями: Петро Пахнюк завоював золоту медаль у змаганнях на Кубок світу зі спортивної гімнастики (м. Варна) і дві срібні — у Парижі на FIG World Challenge Cup Paris; студенти цього ж університету Олександра Мохорт і Валерія Семеній стали срібними призерками чемпіонату Європи зі спортивної аеробіки; студент ЖНАЕУ Єгор Фролов — срібний призер чемпіонату України з кікбоксингу.

Уже цього року нас порадували студентка ЖНАЕУ Анастасія Філон, член паралімпійської збірної України, яка завоювала бронзову медаль міжнародного турніру з волейболу сидячи серед жінок; Тетяна Курило, старший викладач цього ж університету — переможниця чемпіонату Європи з баскетболу; її колега з ЖДУ ім. І.Франка Юлія Костюк — срібна призерка чемпіонату Європи у віковій групі «Мasters».

І знову ж, не підвів наш авангард — «франківці»: Артем Мельник став володарем кубка світу з кікбоксингу WAKO серед молоді; Тамара Гаврилюк взяла участь у змаганнях командного чемпіонату світу зі спортивної ходьби; Дар’я Герговська, Анастасія Долгих та Олександра Мохорт вибороли золоті нагороди на чемпіонаті України зі спортивної аеробіки.

— А стрибуни Бердичівської спортивної школи ім. В.О.Лонського підтверджують свій клас?

— Усі вони зараз — студенти держуніверситету ім. І.Франка. Як і належить, високо тримають планку. Владислав Мазур виборов золоту медаль на міжнародній матчевій зустрічі Білорусії, Балканських і країн Балтії. Минулий навчальний рік для майстрів спорту міжнародного класу Віктора Лонського, Владислава Мазура та Дмитра Нікітіна став «роком суцільного срібла». Перемігши на трьох всеукраїнських чемпіонатах із цього виду спорту, вони отримали право виступати у складі збірних України: Дмитро Нікітін — на юніорському чемпіонаті світу у Тампере; Владислав Мазур та Віктор Лонський — на чемпіонаті Європи у Берліні.

— А наші школярі проявили себе якось на високому рівні?

— У травні цього року збірна команда України посіла перше загальнокомандне місце на змаганнях Всесвітньої літньої Гімназіади. Школярі Житомирщини вибороли у цих змаганнях золоту й дві срібні медалі в індивідуальному заліку. Звичайно, всі ці успіхи забезпечують наставники юних спортсменів. Мені приємно, що серед них є чудові фахівці й просто унікальні люди, 26 із яких брали участь у всеукраїнському конкурсі «Вчитель року — 2018» у номінації «Фізична культура». П’ятеро з них — Д.В.Пісоцький і О.П.Шевчук із Новограда-Волинського, І.В.Комаринська із Житомира, В.Я.Євпак із Черняхова й С.П.Палкіна з Бердичева — вийшли у фінал.

— Що можете сказати про фізичну підготовку найменшеньких майбутніх чемпіонів?

— І на цьому рівні в нас є свої лідери. В обласному етапі Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання в дошкільних закладах перемогу в минулому навчальному році здобули житомирські ДНЗ № 5 і спеціалізований центр розвитку дитини та Новогуйвинський ДНЗ «Дзвіночок».

— Усе, про що ви розповіли, — це вже історія, а що вас турбує і тривожить сьогодні? Чого не вистачає, крім бажання й наполегливості самих організаторів масового спорту, для результативності їхньої роботи?

— Не вистачає, як завжди, фінансового забезпечення для оновлення спортивної бази. Хотілось би поповнити обладнання для різних видів спорту; щоб наші збірні були належно екіпіровані й належно одягнуті, щоб спортивні майданчики навчальних закладів були модернізовані й належно укомплектовані, а діти на уроках фізкультури, секційних заняттях відчували себе комфортно. Добре, що в цьому прагненні нас підтримують голова облдержадміністрації Ігор Гундич і голова обласної ради Володимир Ширма. Дуже сподіваємося на розуміння голів об’єднаних територіальних громад.

Вітаю спортивну громадськість Житомирщини з новим навчальним і спортивним роком та висловлюю впевненість у нових перемогах наших земляків.

 

Погода

Веселим олівцем

Брати наші менші

Брати 29092017

«А це — моя молода команда».

Фото Оксани ЖОВАНИК. м. Житомир.

Гороскоп

Лінки