Світ побачила унікальна книга — вперше в історії нашої області зібрано інформацію про історію шахів на Житомирщині.

Ця стародавня інтелектуальна гра (а також — вид спорту) має в нашому краї глибокі й добрі традиції. Виявляється, в шахи чудово грали відомі уродженці Житомира — генерал Паризької Комуни Ярослав Домбровський та видатний письменник Володимир Короленко. Мешкаючи у Верхівні, часто сидів за шахівницею великий Бальзак. Полюбляли цю гру й інші відомі особистості, чиє життя було пов’язане з Житомирщиною — письменник Олександр Купрін, меценат Іван де Шодуар, цукрові магнати Терещенки…

Ці та багато інших цікавих фактів можна прочитати в книзі «Житомирщина — шаховий край». Її автором став Леонід Новофастовський — відомий шаховий тренер, національний арбітр, колишній голова обласної федерації шахів, організатор багатьох турнірів і змагань. Попри солідний вік, Леонід Мойсеєвич досі викладає мистецтво гри в шахи в підлітковому клубі.

«Над цією книгою я працював чотири роки. Писав ночами, бо вдень вільного часу не випадало, — зізнався «Житомирщині» 87-річний автор.— Вирішив зробити своєрідну історію шахів нашої області, бо досі такої праці не було. А наш край має чим пишатися, адже тут вигартувалися шестеро міжнародних гросмейстерів і десятки майстрів спорту з шахів. Під час роботи перерив гору літератури, підшивки газет та журналів. Прагнув у своїй книзі розповісти про всі визначні події зі світу шахів у нашому краї, а також згадати про найзначніших майстрів цієї гри».

Солідне (на 350 сторінок) видання вражає енциклопедичним розмахом. Тут подано інформацію про всі значні шахові турніри на Житомирщині останніх десятиліть, розписано найцікавіші партії, а також вміщено біографічні дані десятків шахістів нашого краю різних епох. Книгу насичено рідкісними фотографіями, копіями документів та газетних статей. Відтак кожен, хто цікавиться історією шахів, знайде тут щось цікаве для себе.

«Моя книга — це, сказати б, миттєвості та замальовки минулих часів і сьогодення шахів на Житомирщині, — скромно зауважує Леонід Новофастовський. — Водночас детальніше вивчення шахової теми заслуговує на додаткову пошукову працю краєзнавців».

Погода

Веселим олівцем

Кар30042021

— Бачу, і ви не підкажете, яким буде модний тренд дачного одягу цьогорічного сезону весна-літо…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати03112017

Котику-­братику, поділися обідом!

Фото Людмили Лобачової. м. Житомир.

Лінки