Нещодавно у Житомирі втретє відбувся Всеукраїнський турнір із плавання на відкритій воді «Teteriv Оpen 2018». Участь у ньому взяли понад 200 професійних спортсменів і початківців із різних куточків України.

— Порівняно з першим турніром кількість учасників збільшилася вдвічі, — розповів президент спортивного клубу «Житомир Аква Мастерс», співорганізатор Ігор Кухарєв. — Приємно, що чимало охочих — серед любителів і що дедалі більше тих, хто може пропливати дистанцію, наприклад, у 1,5 кілометра. Загалом небагато міст можуть похвалитися такими природними умовами для проведення подібних змагань, як наш обласний центр.

За словами Ігоря Кухарєва, саме на цьому турнірі вперше в Україні було проведено заплив на дистанцію у 5 кілометрів у категорії «Мастерс». До того ж, серед 32 учасників запливу був й 11­річний Андрій Галайчук. «Зазвичай дітей такого віку не допускають до напівмарафону, — розповів рефері, — однак для юного спортсмена з цієї родини зробили виняток. Крім того, за ним пильно спостерігали і з берега, і з води, а протягом усієї дистанції з хлопцем був супроводжуючий».

Виняток для родини Галайчуків із Києва зробили недаремно. У турнірі брали участь відразу п’ятеро її представників: військовий лікар, полковник Богдан Галайчук та його сини — 19­річний Петро, 18­річний Павло, 13­річний Іван та 11­річний Андрій. Практично у всіх категоріях усі п’ятеро здобували перші місця.

У перший день змагань місцевих вболівальників потішила й перемога житомирянки Тетяни Струтинської, яка в «абсолюті» здобула друге місце серед жінок, а в своїй віковій категорії — перше. Оплесками на фініші зустрічали і 67­річну житомирянку Віру Іванівну Якимович, яка пропливла 1,5­кілометрову дистанцію. До речі, їй вдавалося подолати і вдвічі більшу відстань.

Також бурхливими оплесками привітали 85-­річного учасника турніру, рекордсмена Європи та світу в естафетному плаванні, заслуженого тренера України Костянтина Щеглова, якому був вручений іменний годинник міського голови.

 

Брати наші менші

Брати наші менші

Романс для «Джульєтти».

Фото Наталії СУВОРОВОЇ (м. Житомир).

Лінки