Фото з сайту «Голосу України».
Фото з сайту «Голосу України».

Працьовиту родину Анатолія та Миколи Гаєвських із Ушомира Коростенського району в селі та районі знають майже всі. Не звикли батько з сином сидіти без діла, постійно щось вигадують, майструють, «чаклуючи» над деревом.

Останніх півтора року зусилля Гаєвських були спрямовані на виготовлення дерев’яного велосипеда. Батько з сином зробили точну копію двоколісного з дерев’яних деталей.

— Ми прагнули добитися того, щоб велосипед був точною копією. «Доводку» деталей робили різцем вручну, шліфували наждачною шкуркою, — розповів Микола Гаєвський.

Найбільше зусиль було витрачено на те, щоб придумати, як зробити так, щоб ланцюг приводив у рух колесо. Але й цю проблему майстри подолали з успіхом.

Велосипедів зробили два.

У родині Гаєвських із деревом «приятелювали» з діда-­прадіда. Пан Анатолій з цим матеріалом працює уже 25 років. Передав хист і вміння синові. Свої роботи чоловіки не продають. Таке заняття, кажуть, приносить їм душевний спокій і задоволення, дозволяє відволіктися від нелегкого сьогодення.

Допомагає Гаєвським реалізовувати творчі задуми власноруч укомплектована майстерня. Вони шукають і звозять сюди старі деревообробні верстати (ще 1950 — 1960­-их років випуску). Найкраще працювати, стверджують, із сухими березою та дубом. Більше клопотів — з грабом та ясеном.

Планів у майстрів — чимало. Є ідея зробити дерев’яний стопохід Пафнутія Чебишова. Це механізм, який перетворює обертальний рух на прямолінійний. Також є мрія сконструювати велику карету.

 

Погода

Веселим олівцем

Кар07122018

— На кого ж ви мене залишаєте?!

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати0611

У черзі за молочком.

Фотоусмішка Валентини ПАРХОМЧУК. с. Фасова Хорошівського району.

Лінки