Наближається зима. Не лише в полі, чи в лісі, а й у місті теж можна спостерігати, як запасається харчем птаство. У скверах, парках, а то й у дворах ворони, приміром, збирають каштани, жолуді, горіхи й закопують їх у ямки. Коли потім дошкулятиме голод, віднайдуть ці схованки й поласують їхнім вмістом.

А нещодавно прийшла в редакцію наша читачка — житомирянка Марія Дацюк і розповіла про кумедний випадок, свідком якого вона була.

Ворона «полювала» на горіхи біля однієї з міських шкіл, де на подвір’ї ростуть дерева з цими плодами. Схопивши горіх, що впав, птаха або роздовбувала його своїм міцним дзьобом, або ж, якщо це не вдавалося зробити, злітала на дуже високу гілку й кидала горіх на асфальт. Той розбивався від удару — і ворона видзьобувала поживний вміст зі шкаралупи. Іще примудрялася кидати горіхи на проїжджу частину дороги, щоб автомашини розчавили їх колесами.

З Марією Дацюк поділився розповіддю про кумедний випадок школяр-­шестикласник. Хлопчик сидів на лаві поблизу горіхового дерева, спостерігав за пташкою і навмисне поклав собі до кишені горіх, але так, щоб він виглядав звідти. І зробив вигляд, що не помічає ворони. А та поволі підкралася і вихопила з кишені «приманку», вилетіла на гілку із горіхом у дзьобі та наче хитро так позирала на школяра: мовляв, прогавив таке вгощення!

 

Погода

Веселим олівцем

Кар29112019

— Ну то як, на водійське посвідчення я здала?

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати08122017

 

Хазяїн кудись поїхав — і так довго його немає...

Фото Сергія ЛИПКА.

Лінки