Нещодавно колега по захопленню розповів, що, готуючись на риболовлю, запарив перловку з гілочкою кропу. Він прекрасно знав, що це — суто осінній варіант, але нічого іншого, щоб присмачити насадку, на дачі не знайшов. І, на превеликий подив місцевих рибалок, зловив майже повне відерце солідних карасів. Наступних вихідних, прагнучи повторити успіх, він знову застосував кріп. А тетерівський карасик, і то — дрібненький, відгукнувся лише на гнійного хробачка…

Правду кажуть: ніхто не знає, на що риба сьогодні клюватиме і чому. Про це писав ще знаменитий «професор» рибальської справи Леонід Павлович Сабанєєв у часи, коли вона клювала «на все», бо її було багато, а рибалок — значно менше, ніж нині. Тоді, подейкують, сома успішно ловили на… шматки господарського мила, яке, зрозуміло, не мало сучасних хімічних домішок.

Побутує думка, що риба шукає поживу переважно за запахом. На цьому побудовано цілу індустрію. Є чимало тематичних телепередач, де «експерти» чаклують над десятками недешевих пляшечок, пояснюючи, який «трофей» на що клюне. Справді, принади із запахами ванілі, камфори, м’яти, а також соняшникової, арахісової та конопляної олій є ефективними для коропових. Однак слід бути обережним, щоб не передати куті меду, адже надмірний запах, навпаки, відлякуватиме рибу. Приміром, достатньо взяти пальцями корок від пляшечки з анісовою олією — і вистачить, щоб чіпляти на гачок насадку впродовж майже години.

Колеги розповідали, що часом несподівано гарні результати давало застосування популярного раніше в’єтнамського бальзаму «Золота зірка», валокордину чи корвалолу. Але все ж риба віддає перевагу природним пахощам — цибулі, часнику, кропу, кропиви, чебрецю. На власному досвіді довелося переконатися, що лящі й підлящики не можуть встояти перед шматочком запліснявілого на дачі сиру «Російський», а скоринка чорного хліба, розмочена у пиві, — «вбивча» насадка для линка.

Отож завжди варто експериментувати з наживками, насадками та їхніми запахами. Не забуваючи про те, яких пахощів риба не любить. Варто назвати смолу хвойних дерев. Тому марно очікувати на жвавий кльов, закидаючи вудку поблизу сосни, що недавно впала у річку. Відлякують рибу також запахи тютюну, бензину, інших нафтопродуктів, ацетону та виробів на його основі.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода

Веселим олівцем

Кар11052018

— Я не п’ю, у мене — виразка. — Друже, я теж тут з дружиною.

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати2010

«Щось на вушко розкажу...».

Фото надіслала Надія ШЕВКО (м. Житомир).

Лінки