Болотну черепаху, котра саме «поспішала» кудись у своїх справах, вдалося впіймати в об’єктив інженеру лісового господарства Ємільчинського держлісгоспу Альоні Мосійчук на території Ємільчинського лісництва, — жартує прес-служба обласного лісового відомства.

Як відомо, болотна черепаха європейська — вид прісноводних черепах, який є єдиним представником ряду черепах у фауні України. Вона занесена до Червоних списків, охороняється Конвенцією про охорону дикої природи в Європі.

Ці черепахи — всеїдні, але віддають перевагу харчам тваринного походження: комахам, ракоподібним, молюскам, жабам, рибі; також поїдають водорості. Цю тварину вчені вважають санітаром водойм. Виявляється, що при всій своїй спритності у воді їй вдається спіймати лише хвору або поранену тварину, а це сприяє покращенню популяцій риби та інших мешканців водойм.

У неглибоких спокійних водоймах ця черепаха досить швидко повзає дном або плаває завдяки перетинкам між пальцями. А по землі рухається значно повільніше та все ж швидше за своїх родичок — сухопутних черепах.

Болотні черепахи — просто унікальні щодо пристосування у довкіллі. Наприклад, дихають за допомогою витягування-втягування кінцівок, а відтак — розширення легеневого міхура. Накопичуючи певну кількість енергії, ці холоднокровні тварини витрачають її в десятки разів менше, ніж теплокровні тварини такого ж розміру.

Приблизна тривалість їх життя — декілька десятків років.

Раз на 15-20 хвилин болотна черепаха піднімається на поверхню водойми, щоб запастися повітрям. Вона охоче приймає сонячні ванни на березі, адже потребує не лише тепла, а й ультрафіолету — інакше не виробляється вітамін D3, за нестачі якого деформується панцир.

«Якщо вам пощастило і ви побачили болотну чорну черепаху на відпочинку чи на прогулянці, найкраще, що можете зробити, — сфотографувати і дати їй спокій», — радять лісівники.