Глобальне потепління, «подих» якого ми вже добряче відчуваємо, починає непокоїти уряди, плутає прогнози метеорологів і народних синоптиків, нівелює перевірені віками народні прикмети. Чого чекати від погоди найближчим часом? Якими будуть весна і літо? Чи насипле ще достатньо снігу під кінець нинішньої зими? Незважаючи на невпевненість передбачень, все ж експерти зважуються на прогнози.

«Провидець» бабак Тимко не побачив своєї тіні, тож це пророкує нам весну через шість тижнів і малосніжну майбутню зиму. Якщо ж зазирнути в «Брюсів календар», то там зазначено, що 2020 рік знаходиться під знаком Місяця. Це початок семилітнього циклу, під час якого погода повторюється. Рік Місяця, за Брюсом, був у 2013-му, а настане знову в 2027-му. Такі роки скоріше сухі, ніж мокрі. Панують помірне тепло, переважає ясна погода. Весна — дуже холодна, морози можуть триматися до половини березня, квітень — холодний і вогкий, лише в кінці місяця потеплішає. Літо очікується вологим і теплим, у серпні — спекотним. Осінь прийде з холодами й дощами. Морози вдарять наприкінці жовтня. Зима — сніжна й морозна. В роки Місяця вродять зернові.

Народний синоптик Леонід Горбань склав свій прогноз на 2020 рік. Він передбачає, що весна настане пізніше, ніж звичайно. Але вже травень порадує літньою погодою. Червень і липень будуть щедрими на дощі. У серпні — літня спека. Далі на нас очікують холодний і дощовий вересень, жовтень — із теплом на початку та можливими заморозками в кінці, листопад — зі справжніми морозами, грудень — з дощами і снігом та невеликими морозами.

Чи буде й справді так, а чи Пані Погода виявить нові свої примхи?

Брати наші менші

Брати2010

«Щось на вушко розкажу...».

Фото надіслала Надія ШЕВКО (м. Житомир).

Лінки