Цілу ніч дощ вигравав на підвіконні. На ранок сонечко висушило асфальт і лише в деяких заглибинах залишилась дощова вода. Підійшовши до вікна, я побачила цікаву картинку: сіро-чорна стара ворона сиділа біля кимось залишеного кусня хліба. До неї підлетіла сорока, яка звила собі гніздо на високій березі під вікнами.

Було кумедно спостерігати, як ворона невдоволено й голосно стала «сварити» сусідку: «Ка-а-р, кар-кар!». На що сорока і собі застрекотіла: мовляв, «я теж хочу їсти!». Тоді ворона дзьобнула здобич — спробувала поласувати хлібом-сухарем і зрозумівши, що «сніданок» — занадто твердий, посунула кусень у найближчу калюжу та ще й зверху причавила лапою: «Не чіпайте, це — моє!».

Пташиний лемент не вщухав. До сороки на поміч прилетіли ще дві. Ворона ж не розгубилась. Відганяючи «дармоїдок», покликала на поміч своїх «колежанок». Додалися до гурту дві ворони й голуб. Сорокам нічого не лишалося, як відступити. Голуба ж від угощення відганяли потім і ворони, і сороки. Розмочений сухарик дістався таки першій вороні.\

Нічний гість

Ближче до півночі я відчула шурхотіння на лоджії. Промайнула думка: «Невже завівся пацюк?». З острахом визирнула через шибку і спершу не зрозуміла, чи це справді великий пацюк, чи кажан навідався. Я таки не ризикнула вийти на лоджію і відклала це на ранок.

Ранесенько знову легенько прочинила двері й побачила, що мій нічний гість лежить в тарілці, де було трохи води. Це, виявляється, — молодий голуб. На скрип дверей він прокинувся і вилетів у відчинене вікно, забувши подякувати за комфортний нічліг після спекотної днини.

 

Брати наші менші

Брати 06102017

«Осідлав» тата.

Фото Оксани ЖОВАНИК. м. Житомир.

Лінки