«Дні біжать, а години взагалі мчать стрімголов!» — можна почути від багатьох тепер. Невже це й справді так? Чи просто ми сприймаємо плин часу нині якось по-іншому? Виявляється, це відчуття нас не обманює.

Якщо звернутися до різних інформджерел, то вони дають свої відповіді на це. Як стверджують афонські старці, доба за два минулі тисячоліття зменшилася... аж на шість годин. Неймовірно, але, переконують ченці зі святого Афона, їм не вистачає ночі для молитов. Століттями одні й ті ж молитви і в тій же кількості ченці читали по годинах. Раніше вночі залишався їм якийсь час, щоб відпочити, а нинішні ночі ніби так скоротилися, що молитви не встигають протягом них вичитати.

Ченці зі Святої Землі теж спостерегли, що доба коротшає. Біля Гробу Господнього в Єрусалимі у спеціальні лампадки постійно, в один і той же час, доливали оливу напередодні Пасхи. Олива повністю вигорала до наступного Великодня. Тепер же її залишається ще багато — і стару оливу виливають, щоб додати нової.

Білоруський вчений-фізик Альберт-Віктор Вейник цій мінливості часу дав своє пояснення. За його гіпотезою, час як фізичне явище має так зване «хрональне поле». Вчений помістив електронний годинник у спеціальну установку і продемонстрував, як хронометр сповільнює й прискорює хід, — на відміну від інших годинників поза установкою. Альберт-Віктор Вейник намагаються довести таким дослідом, що найменша частинка «хроносфери» скорочується. Тож усі процеси відбуваються швидше. Наша планета невпинно старіє.

Деякі американські науковці — теж подібної думки. Вони запевняють, що хоч нинішня доба й має 24 години, але тривалість її скорочується.
У старовинних християнських пророцтвах є застереження подібного плану: «День буде минати як година, тиждень — як день, місяць — як тиждень, а рік — як місяць». Невже ці передбачення починають справджуватися?

 

Брати наші менші

Брати10112017

Надійний охоронець.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки