Нерідко городники проводять все літо у боротьбі з бур’янами. Тим часом існує ряд ефективних способів, скориставшись якими можна звести до мінімуму необхідність стояти на грядках «вниз головою».

  • Мульча. Дуже добре мульчувати землю садовим компостом, подрібненою корою, скошеною травою. Можна також навесні, коли обрізають кущі, гілочки не викидати, а дрібно порізати їх секатором і використати як мульчу. Якщо нічого з цих матеріалів немає під рукою, а потрібно посадити, наприклад, розсаду, в нагоді стануть старі газети або картон: встеляють ними землю, в потрібних місцях роблять отвори, в які й висаджують розсаду.
  • Паяльна лампа. З її допомогою можна позбутися багаторічних бур’янів за два тижні, якщо спалювати їхню наземну частину (всього має бути три-чотири такі сеанси). Коріння бур’янів виснажується, рослина гине.
  • Захиститися від насіння. Припустимо, цвіте кульбаба. Чим висмикувати кульбаби з клумб і грядок, ефективніше обірвати на всій ділянці квітки. А потім, не поспішаючи, висмикнути те, що залишилося. Головне — вчасно обірвати квітконоси, щоб вони не встигли розсіяти насіння.
  • Рослини проти рослин. Пирій, виявляється, просто-таки не терпить запаху… жоржин. Якщо ж вам потрібно звільнити від пирію чи берізки польової велику ділянку, засійте її гірчицею. Ця культура — природний гербіцид, вона надійно захищає посіви від бур’янів. Сіяти гірчицю можна впродовж її вегетаційного періоду. Висівають дещо підвищену норму насіння — 300 г на сотку. Коли вологи достатньо, сходи з’являться через 8-10 днів, а через 35-40 днів гірчиця щільно вкриє землю і зацвіте. Під її покровом ви не знайдете жодної бур’янини. Кореневища пирію потрухнуть і втратять здатність відростати.
  • Самогон. Цей спосіб боротьби з надокучливими бур’янами придумали ще у минулому столітті. Його застосовують за місяць до висаджування рослин. Суть полягає в тому, що насіння бур’янів проростає дуже швидко, до того ж, усіх відразу. Відповідно і знищувати їх можна всі одночасно. У 10 л води слід розвести 1 л самогону. Розчину вистачить для обробітку 2,5 сотки землі.
  • Кури. Є ще й такий ефективний спосіб боротьби з бур’янами. Робимо для курей ручний переносний міні-курник, переносимо його з місця на місце раз на тиждень, і просто пересіваємо ділянку. Бонус — натуральне добриво.

Гороскоп

Лінки