Щоб виростити здорову і життєздатну розсаду, яка через кілька місяців порадує вас гарним врожаєм, потрібно докласти немало зусиль. Тож, щоб досягти бажаного результату, радимо скористатися такими порадами.

Пікіровка. Цей важливий у вирощуванні розсади прийом застосовують для того, щоб забезпечити рослинам достатню площу живлення і «привчити» їх до пересаджування. Як правило, з насіння, що зійшло, для пікіровки відбирають кращі, здоровіші сіянці. Щоправда, при вирощуванні цінних високоврожайних гібридів треба використовувати всі пророслі паростки, оскільки врожай зі слабкої рослини може бути вищим, ніж із сильної.

За 2 години до пересаджування розсаду рясно поливають теплою водою, щоб сіянці виймалися легко й без ушкоджень. У підготовлених ємностях із грунтом пальцем або кілочком роблять заглиблення. Рослини акуратно виймають із землі, обривають третину кореня й пересаджують у стаканчик, пакетик або ящик.Укорочують корінь для того, щоб рослина надалі розвивала мочкову кореневу систему. Це сприятливо позначається на її рості в стаканчику та особливо — при наступному «переселенні» у відкритий грунт. Після пересаджування землю злегка ущільнюють.

Глибина закладення сіянців для більшості культур однакова — практично під сім’ядолі. Винятком є перець, його треба саджати практично на ту ж глибину, на якій він ріс і раніше, або на 1 см глибше.

Загартування. Розсаду перед висаджуванням у відкритий грунт обов’язково загартовують. Висаджування, як правило, проводиться, коли погода ще не досить тепла, і без цієї процедури рослини можуть загинути. Загартовувати розсаду починають за два-три тижні до «переселення» на ділянку. Спершу рослини виставляють на відкрите повітря на день, а за тиждень до висаджування їх залишають там постійно.

Затримуємо ріст. Нерідко виникає ситуація, коли розсада переростає внаслідок неправильно спланованих строків посадки або несприятливих погодних умов. Щоб затримати ріст рослин, застосовують різні прийоми. Зокрема, можна підрізати кореневу систему на глибині 5-7 см за 8-10 днів до висаджування розсади. Ця процедура сприяє розростанню кореневої системи у верхньому шарі грунту і поліпшує приживлюваність рослин при пересаджуванні.

Наступний спосіб — припинення поливів. На практиці це не означає повне припинення, а тільки зменшення кількості води й частоти поливів. Але треба бути уважним і не допустити повного пересихання землі, особливо якщо розсада перебуває на сонячному підвіконні — у таких умовах при відсутності вологи й високій температурі рослина може засохнути протягом дня.

Якщо підходяща для висаджування розсади у відкритий грунт погода затримується, а рослини вже переростають, тримайте їх у прохолодному місці. Це також сповільнить їх ріст.

Погода

Веселим олівцем

Кар11022020

— А це — кращі працівники державної продовольчої бази: крадовщик Щур і товароїд Свинарська.

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати27102017

Мій надійний захисник.

Фото Ендрю ЛІ (Індіана, США).

 

Лінки