Цю рідкісну квітку можна побачити лише на Житомирщині та ще (зрідка) в Карпатах і на Прикарпатті, — повідомляє прес-служба обласного управління лісового та мисливського господарства.

Саме в цей час у загальнозоологічному заказнику «Довгий Брід», що в Романівському лісництві Бердичівського лісгоспу, розцвітає еритроній собачий зуб.

Свою дивну назву він отримав через своєрідну форму цибулини, біля основи якої є дві-три виводкові цибулинки, що нагадують ікла собаки

Цей рідкісний вид квітки занесений до Червоної книги України. Еритроній собачий зуб — багаторічна рослина з родини лілійних. Її рід нараховує півтора десятка видів, що поширені переважно у Північній Америці, менше — в Європі (від Піренеїв до Балкан і Карпат) та Азії.

«Собачий зуб», як правило, росте в широколистяних лісах. Це рослина 10-20 см заввишки, з двома листками, вкритими пурпуровими плямами. Зацвітає ранньою весною.

При всій непривабливості назви еритроній собачий зуб — неповторний у пору цвітіння. Досить один раз побачити його цвіт, щоб запам’ятати на все життя: квітки — великі, рожеві, фіолетові, бузкові або навіть білі, пониклі, спочатку — дзвоникоподібні, пізніше — всі шість віночковидних листочків оцвітини відгинаються назад, відкриваючи рудуваті плямки при основі. В такому етапі вони дещо схожі на квітку цикламенів. Шість золотистих тичинок стирчать пучком з оцвітини. Під кінець цвітіння з-поміж них висувається тринадрізний на верхівці стовпчик маточки. Квіткова стрілка увінчана однією, зрідка — двома квітками, що цвітуть упродовж від трьох до п’яти днів.

 

Погода

Веселим олівцем

Кар11022020

— А це — кращі працівники державної продовольчої бази: крадовщик Щур і товароїд Свинарська.

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати 29092017

«А це — моя молода команда».

Фото Оксани ЖОВАНИК. м. Житомир.

Лінки