Із дитинства ми звикли чути, що споживати молоко, сир, кефір тощо дуже корисно. Хочеш молочне чи ні — мусиш його їсти. Про те, що не завжди і не всім можна споживати такі продукти, взагалі ніхто не говорив. То чи такі вже корисні молочні продукти?

Корисні речовини й справді містяться в молочній продукції у досить-таки великій кількості. Мова йде про кальцій, фосфор, білки, жири, вітаміни А, В, D, лактозу, які сприяють нормальній роботі організму. Наприклад, якщо буде недостатньо кальцію в кістках, вони стануть крихкими. Це може супроводжуватися біллю, погіршенням згортання крові, послабленням імунітету. «Запаси» кальцію потрібно щодня поповнювати, особливо це важливо для вагітних та для жінок у період лактації. Фосфор сприяє розумовій активності, правильному обміну речовин, зміцнює серце та нирки. Вітамін D, який теж міститься у молочних продуктах, сприяє засвоєнню і кальцію, і фосфору.

Однак варто пам’ятати, що споживати молочну продукцію потрібно в міру (в середньому потреба людини у фосфорі — 1500 — 1700 мг на добу). Трапляються випадки, коли фосфору накопичується в організмі понад норму, відповідно, погіршується засвоюваність кальцію в кістках. При цьому в організмі кальцій залишається, однак накопичується в нирках, де утворюються камені.

Не варто забувати й про те, що любителі молочних продуктів можуть згодом скаржитися на зайві кілограми. Саме тому дієтологи не рекомендують зловживати «молочкою», тим більше — з високим відсотком жирності. Так, у 100 грамах сиру, жирність якого — 9%, міститься 157 кКал, у вершках (20%) — 207 кКал. Нагадаємо, що жінкам рекомендують споживати 1600 — 2000 кКал на добу, а чоловікам — від 2000 до 2400 кКал.

Нині часто можна почути й про людей, організм яких не сприймає лактозу. Після вживання молочних продуктів вони відчувають втому, нудоту, можуть скаржитися на здуття живота, діарею.

Загалом фахівці кажуть, що споживати молочні продукти можна і навіть потрібно, але робити це слід розважливо. Інакше можна «заробити» зайві кілограми та камені у нирках.

Брати наші менші

Брати10112017

Надійний охоронець.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки