Багатодітна сім’я Кукалів із села Котелянки Ружинського району, яка врятувала двох білченят, нині тішиться ними, мов малими дітьми, та не продасть ні за які гроші. Про це у «Фейсбуці», на сторінці «Ружинська земля», написала Аліна Костенко, підкріпивши свої слова розповіддю Юлії Маковчук і декількома фотографіями.

— Садок у нас великий, — розповідає господиня Наталія Кукал. — Одна з білок, якими в наших краях нікого не здивуєш, облюбувала розкішну білу шовковицю, що поблизу веранди. — Спочатку сприймала нас з осторогою. Однак із часом залишені для неї горішки розпочали зникати, а в подальшому — й інші приготовлені смаколики. Коли надворі потепліло, садок густо зазеленів, помітила, що наша красуня округлилась. Потішилась: отже, їй у нас добре, чекали на поповнення.

Трагедію, що сталася з білкою, помітила наймолодша донька Юлія. Рудий пухнастик, можливо, збитий машиною, лежав на дорозі без ознак життя.\

— Мами вдома не було, — згадує Юлія. — Тому я одразу зателефонувала їй і повідомила про втрату. — Відразу згадала, що декілька тижнів тому білка чекала на білченят.

Разом із племінницею Анною дівчата організували порятунок виводка руденької.

— У дуплі виявилось двоє сліпих білченят, які, почувши рухи, розпочали активно пищати, — розповіла Юлія. — Думаю, через голод. Прочитавши в Інтернеті про особливості догляду, ми зняли їх із дерева та почали боротьбу за їхнє життя.

Годували Кукали маленьких білченят цілодобово, через кожні дві години, почергово, усією родиною. Спочатку — козиним молоком, чередуючи з водичкою, а через декілька тижнів хвостаті пухнастики розпочали їсти самі. Нині активні Чіп і Дейла мешкають у просторій клітці у будинку родини, лускають горішки.

— Вони — наша втіха, — говорить Наталія Кукал. — Знімаючи з дерева двох білченят, ми й гадки не мали, що вони для нас стануть такими незамінними. Одного разу нам за них навіть теля на обмін пропонували, однак не віддамо ні за які гроші!

 

Погода

Веселим олівцем

Кар29112019

— Ну то як, на водійське посвідчення я здала?

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати10112017

Надійний охоронець.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки