Без сумніву, смородина — найпоширеніша ягода в наших садах. Але далеко не всі садівники знають, як домогтися її гарного врожаю. Виявляється, це ще важко, якщо дотримуватися певних правил.

Поливайте смородину вчасно. Без поливу вона дасть дуже низький урожай, ягоди будуть дрібні й сухі, з товстою шкіркою. За сезон смородинові кущі досить полити тричі. Перший раз рослину поливають під час активного росту зеленої маси і появи зав’язі. Зазвичай це відбувається в кінці травня — на початку червня. Другий полив слід проводити в кінці червня — коли на кущі достигають ягоди. Третього поливу смородина потребує вже після збирання врожаю. Брак вологи в ´рунті в цей час негативно позначається на закладанні квіткових бруньок. А це означає, що в наступному році можна залишитися без врожаю.

Поливати смородину потрібно так, щоб на кожен кв. м ґрунту в пристовбурному колі припадало 4­5 відер води. Коріння смородини росте у землю на глибину близько 40 см, і цей шар ґрунту повинен бути добре просякнутий вологою.

Правильно підживлюйте смородину. Це потрібно робити 2 рази за сезон: у період появи зав’язі і після плодоношення. Смородину найкраще підживлювати фосфорно­калійними добривами — під кожен кущ потрібно вносити розчин суперфосфату і сірчанокислого калію (розводити по 1 ст. л. препаратів у 10 л води). Якщо під рукою не виявилося необхідних добрив, можна посипати грунт під смородиною золою з розрахунку 500 г на один кущ. Цю «підгодівлю» можна повторно здійснити в середині серпня.
Мульчуйте ґрунт під кущами. Земля під кущами смородини не повинна дуже сильно пересихати, саме тому її рекомендується мульчувати. Використовувати для цього можна найрізноманітніші матеріали: мох сфагнум, газети, торф, тирсу.
Захищайте смородину від морозу. Смородина вважається однією з найбільш морозостійких садових культур, але в дуже морозні зими у неї можуть підмерзати бруньки. Тому в холодну пору року гілки смородини краще пригнути до землі, а сам кущ укрити снігом.
Приваблюйте у сад бджіл. Адже саме вони запилюють смородину. Тому, щоб комахи не пролітали мимо, смородинові кущі варто обприскувати солодкою водою (1 ст. л. меду на 1 л води). Ще один спосіб — посадити на ділянці рослини, які приваблюють бджіл: айстри, вербену, геленіум, гіацинт, жимолость, вейгелу, монарду, півонії, рододендрони. Завдяки цим квітам комахи не обминатимуть ваш сад. Висаджуйте кущі на сонячних, але захищених від сильного вітру місцях, адже саме там бджоли зазвичай збирають нектар з квітів.

Погода

Веселим олівцем

Кар09042019

— О, вельмишановний володарю пляшки, дозволь мені переселитися у неї!..

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати0611

У черзі за молочком.

Фотоусмішка Валентини ПАРХОМЧУК. с. Фасова Хорошівського району.

Лінки