Багато хто тримає вдома хом’ячків та декоративних щурів. Цим тваринам для збереження рухливості необхідно час від часу давати побігати. Тож дехто з господарів купує для своїх улюбленців бігове сітчасте колесо, в якому ті залюбки біжать.

А можна видобути з цього бігу ще й практичну користь. Саме так зробив винахідник Ігор Білецький. «Мої діти теж бавилися з пацючком, — розповів він «Житомирщині». — Я ж вирішив наповнити користю його біг у клітці. Спершу вдягнув гумовий ремінь на обід барабана. А другий край ременя закріпив на щітковому електромоторчику від старого принтера. Від моторчика вивів проводи. Ось і весь механізм. Вийшов такий собі екологічно чистий двигун. Потужність його становить 0,5 ватта. А «паливом» для такого двигуна є жменька зерна чи сіна для пацюка».

Для того, щоби зупинка щура в колесі не припиняла живлення, умілець оснастив моторчик додатковою деталлю. «Це — іоністер, — пояснює Ігор Білецький. — Він є накопичувачем електроенергії. В радіомагазинах така штука коштує лише 30-40 гривень. Включивши його в електроланцюг, можна накопичувати струм у ті миті, коли тваринка в колесі зупиниться».

А як можна використовувати такий «живий двигун»? Ігор Леонідович і це придумав. Він прикріпив до електроланцюга… радіоприймач. «Коли хочу послухати радіо — запускаю пацюка в колесо, — пояснює чоловік. — Він бігає, розважається, колесо крутиться, струм виробляється, радіо працює. І не від розетки або батарейок, а від «щурячого» двигуна».

Інші цікавинки читайте у сторінці "Всяка всячина".

Брати наші менші

Брати15092017

«Пасися, овечко, поки тротуар не поремонтували»...

Фото Оксани ЛУК’ЯНЕНКО. м. Житомир.

Лінки