Іноді так трапляється, що жінка протягом тривалого часу всілякими способами намагається позбутися зайвих кілограмів, а результату — жодного. Як пише сайт WomanEL.com.ua, причиною цього може бути збій у гормональній системі.

Як показали дослідження, втрата ваги, підвищений апетит, метаболізм та жіночі гормони тісно пов’язані. Отож вивчення механізмів гормонів у жінок може допомогти більш ефективно контролювати вагу, поєднуючи це з дієтою та фізичними вправами. Гормони впливають на представниць прекрасної статі будь-якого віку, а також на біологічний цикл.

Які ж гормони можуть «додати» зайвих кілограмів?

Про проблеми із гормонами щитовидної залози нерідко «сигналізують» такі симптоми, як-от: втома, мерзлякуватість, зайва вага, суха шкіра, запори. До слова, зайва вага при цьому — результат уповільненого обміну речовин.

Естроген — «жіночий» гормон, рівень
якого під час менопаузи знижується, що й призводить до збільшення ваги, особливо на тому місці, де колись був плаский животик. «Жирні» клітини виробляють естроген, який перетворює калорії в жир.

Рівень прогестерону від час менопаузи також знижується. Його високий рівень в організмі допомагає підтримувати збалансовану вагу, тому існує високий ризик набрати зайві кілограми під час настання менопаузи. Саме тоді у жіночому організмі починає зберігатися більше води і частішають скарги на здуття живота.

Гормон інсуліну продукується бета-клітинами підшлункової залози. Він відповідає за регулювання жирів і вуглеводів. Інсулін також дозволяє організму використовувати глюкозу, а її високий рівень у крові сприяє збільшенню ваги.

Високий рівень кортизолу або гормону стресу призводить до збільшення апетиту і набирання ваги. Стрес і недосипання — основні причини високого рівня кортизолу в організмі. Синдром Кушинга — рідкісне захворювання, через яке рівень гормону стресу теж може бути високим.

Аби уникнути збільшення ваги, треба:

  • їсти тільки тоді, коли голодні та з частими інтервалами;
  • дотримуватися принципів «здорового харчування»;
  • уникати вживання алкоголю та газованих напоїв;
  • займатися фізичними вправами;
  • спати не менше семи годин на добу;
  • менше споживати хлібобулочних та молочних продуктів, а більше — багатих на вітаміни і мінерали;
  • пити багато води;
  • уникати стресових ситуацій.

Брати наші менші

Брати01122017

Пухнаста улюблениця.

Фото Діани ОСОВСЬКОЇ. с. Волиця Андрушівського району.

Лінки