«Нещодавно почула, що субсидія на житлово-комунальні послуги буде призначатися по-новому і що були переглянуті соціальні нормативи споживання газу та електроенергії. Чи правда це? Любов Матвіївна Закалюжна, житомирянка».

Із 1 травня 2018 року набрала чинності постанова Кабміну від 27 квітня 2018 року № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022». Документом було внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Як пояснили в департаменті праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації, житлова субсидія буде призначатися одному з членів домогосподарства, які зареєстровані й фактично проживають у житловому приміщенні (будинку).
Передбачається призначення субсидії на наступний період лише на підставі нових заяви і декларації визначеним категоріям населення:

— внутрішньо переміщеним особам;
— особам, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;
— особам, які є орендарями житлових приміщень (будинків);
— особам, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

Із 1 травня нинішнього року також переглянуті соціальні нормативи споживання газу та електроенергії, зокрема, соціальна норма на газове опалення становить 4,5 м3 на 1 м2 площі (а було 5,0 м3 на 1 м2 площі); електроопалення — 30 кВт./год. на 1 м2 площі (було 51 кВт./год. на 1 м2 площі). Крім того, скасовано норму площі житла у розмірі 75 м2 для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб. При призначенні субсидії на понаднормову площу житла, вона може бути збільшена не більше, ніж на 30% за рішенням комісій.

Розрахунок невикористаних сум субсидій здійснюватиметься надавачем послуг, ОСББ, житлово-будівельним кооперативом двічі на рік (після закінчення опалювального та неопалювального сезонів) у разі, коли на особовому рахунку одержувача субсидії станом на 1 травня та 1 жовтня обліковується переплата за послугу. Тобто за всі послуги, що вимірюються лічильником і на які надається житлова субсидія, у разі невикористання наданої допомоги за результатами сезону така допомога повертатиметься до бюджету.

Як і торік, під монетизацію підпадають 150 кіловат електроенергії, зекономлених домогосподарствами, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде до 1 вересня подати заяву в місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність. Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії у разі використання ресурсу для опалення.

Відкриття рахунку в банку (як і вибір уповноваженої банківської установи, через яку проводяться виплати соціальних допомог та пенсій) або у відділеннях «Укрпошти» має здійснюватися субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок у банку вже повинен бути відкритим. До речі, у містах виплати здійснюватимуться виключно через банківські установи, а в сільській місцевості — через банки або пошту (на вибір отримувача).

Погода

Веселим олівцем

Кар03072020

— Борю, ти цим брязкальцем лише псуєш дитині слух. Ось візьми скарбничку і тряси нею…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати наші менші

Романс для «Джульєтти».

Фото Наталії СУВОРОВОЇ (м. Житомир).

Лінки