«Нещодавно почула, що субсидія на житлово-комунальні послуги буде призначатися по-новому і що були переглянуті соціальні нормативи споживання газу та електроенергії. Чи правда це? Любов Матвіївна Закалюжна, житомирянка».

Із 1 травня 2018 року набрала чинності постанова Кабміну від 27 квітня 2018 року № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022». Документом було внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Як пояснили в департаменті праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації, житлова субсидія буде призначатися одному з членів домогосподарства, які зареєстровані й фактично проживають у житловому приміщенні (будинку).
Передбачається призначення субсидії на наступний період лише на підставі нових заяви і декларації визначеним категоріям населення:

— внутрішньо переміщеним особам;
— особам, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;
— особам, які є орендарями житлових приміщень (будинків);
— особам, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

Із 1 травня нинішнього року також переглянуті соціальні нормативи споживання газу та електроенергії, зокрема, соціальна норма на газове опалення становить 4,5 м3 на 1 м2 площі (а було 5,0 м3 на 1 м2 площі); електроопалення — 30 кВт./год. на 1 м2 площі (було 51 кВт./год. на 1 м2 площі). Крім того, скасовано норму площі житла у розмірі 75 м2 для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб. При призначенні субсидії на понаднормову площу житла, вона може бути збільшена не більше, ніж на 30% за рішенням комісій.

Розрахунок невикористаних сум субсидій здійснюватиметься надавачем послуг, ОСББ, житлово-будівельним кооперативом двічі на рік (після закінчення опалювального та неопалювального сезонів) у разі, коли на особовому рахунку одержувача субсидії станом на 1 травня та 1 жовтня обліковується переплата за послугу. Тобто за всі послуги, що вимірюються лічильником і на які надається житлова субсидія, у разі невикористання наданої допомоги за результатами сезону така допомога повертатиметься до бюджету.

Як і торік, під монетизацію підпадають 150 кіловат електроенергії, зекономлених домогосподарствами, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде до 1 вересня подати заяву в місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність. Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії у разі використання ресурсу для опалення.

Відкриття рахунку в банку (як і вибір уповноваженої банківської установи, через яку проводяться виплати соціальних допомог та пенсій) або у відділеннях «Укрпошти» має здійснюватися субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок у банку вже повинен бути відкритим. До речі, у містах виплати здійснюватимуться виключно через банківські установи, а в сільській місцевості — через банки або пошту (на вибір отримувача).

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода

Веселим олівцем

Брати наші менші

Брати2010

«Щось на вушко розкажу...».

Фото надіслала Надія ШЕВКО (м. Житомир).

Гороскоп

Лінки