По руках «біжать мурахи»

Відчуття поколювання в руках, лоскоту, оніміння називається парестезією. Іноді вона буває симптомом різноманітних захворювань, зокрема, серцево­судинних.

Руки й ноги можуть німіти в разі атеросклерозу, цукрового діабету, артриту, запалень у судинах і нервах, а також після переломів та інших травм. У будь­якому разі варто пройти медичне обстеження, щоб з’ясувати, чи немає у вас серйозних патологій, що потребують особливого лікування.

Утім, іноді це відчуття пов’язане зі звичками людини. Приміром, із пристрастю до великих подушок. Варто замінити високу подушку зручнішою, і, цілком можливо, руки перестануть німіти вночі.

Якщо буває важко ковтати

Вислів «ком стоїть у горлі» з’явився не випадково. Дисфагія (утруднене ковтання) може бути симптомом захворювань верхнього відділу шлунково­кишкового тракту або нервової системи.

Якщо вас турбує епізодична або постійна дисфагія, треба звернутися до лікаря й зробити ретельне обстеження організму.

У разі функціональних розладів нервової системи, зокрема, підвищеної збудливості або неврозів, симптоми дисфагії проявляються епізодично. Звичайно їх провокує певний вид їжі (тверда, гостра тощо).

Турбують судоми

М’язові спазми можуть виникати в людини, яка нераціонально харчується, дотримується суворих дієт, п’є мало рідини, захоплюється чорним чаєм і кавою, а також зазнає фізичних перевантажень.

Однак цей симптом буває також у разі деяких захворювань. Часті судоми можуть турбувати людей, які страждають на варикозне розширення вен, особливо якщо починається тромбоз. М’язові спазми бувають у разі обмінних порушень, захворювань щитоподібної залози, проблем із хребтом. Якщо судоми турбують майже щодня протягом тижня й більше, потрібно звернутися до лікаря.

Погода

Веселим олівцем

Кар12042019

— Хазяїн казав, що коли й надалі такі платіжки за газ та електроенергію надходитимуть, то він з усією родиною до тебе в будку вселиться…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати0611

У черзі за молочком.

Фотоусмішка Валентини ПАРХОМЧУК. с. Фасова Хорошівського району.

Лінки